ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ماشین‌های هوشمند تا 2021 مشاغل گوناگون را تسخیر می‌کنند

 خبرگزاری فارس به نقل از پروپورتال، در گزارش جدید گارتنر با موضوع ماشین‌های هوشمند تصریح شده که استفاده از این ماشین ها در محیط های کاری ظرف 5 سال آینده 30 درصد افزایش می یابد و به خصوص شرکت ها و موسسات بزرگ تجاری از کاربرد آنها استقبال خواهند کرد.

در این گزارش رایانه های دارای قابلیت شناخت، سیستم های هوش مصنوعی، سیستم های اتوماسیون هوشمند، ماشین های دارای قابلیت خودآموزی از جمله ماشین های هوشمند تعریف شده اند و با افزایش استفاده از آنها، ارزش این بازار تا سال 2021 به حدود 29 میلیارد دلار خواهد رسید.

در بخشی از گزارش گارتنر در این مورد آمده است: استفاده از ماشین های هوشمند در صنایع و بخش های تجاری می تواند هم تحول آفرین و هم در عین حال مخرب باشد. ماشین های هوشمند نحوه انجام امور و خلق ارزش را متحول می کنند. ارتقای نحوه شناسایی کلاه برداری ها و تخلفات، پیش بینی سیاست گذاری ها و افزایش اهمیت صنعت رباتیک از جمله مزایای استفاده از ماشین های هوشمند در بخش صنعت است.

گارتنر پیش بینی کرده که ماشین های هوشمند به صاحبان مشاغل امکان می دهند ارزیابی دسترسی از منابع و امکانات خود داشته باشند، آنها را به درستی انتخاب کنند، به کار بگیرند، متحول کنند و بهینه سازی نمایند.

در ادامه این گزارش تصریح شده که ماشین های هوشمند در درازمدت و پس از گذشت حدود ده سال به بخشی یکپارچه از خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی موسسات و شرکت های تجاری مبدل خواهند شد. برای مطالعه نسخه ای کامل از این گزارش می توانید به آدرس https://www.gartner.com/lite/document/3401117 مراجعه کنید.

[ منبع این مطلب سایت الف-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت الف-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X