ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر ارتباطات:پرداخت‌ها از طریق موبایل در سال ۲۰۱۹ به هزار میلیارد دلار می‌رسد

فناوری اطلاعات > اینترنت - وزیر ارتباطات گفت: معتقدیم اگر می خواهیم دولت الکترونیک راه اندازی شود چاره ای جز به روز بودن بانکداری الکترونیک نداریم.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سایت وزارت ارتباطات، محمود واعظی درششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام پرداخت با ذکر این مطلب افزود: دولت یازدهم یک دولت توسعه ای است و در سه سال گذشته با همه محدودیت ها و بعد از برداشته شدن تحریم ها همه شاخص های اقتصادی رو به رشد و مثبت شد.

برگزیده سخنان وی به شرح زیر است:

- امروز در دنیا تعداد کاربران اینترنت از ٣ میلیارد نفر عبور کرده و ضریب نفوذ باند پهن سیار به حدود ٥٠ درصد است و تعداد مشترکان تلفن همراه ٧ میلیارد نفر است.

- در سال ٢٠١٥ درآمد پرداخت از طریق موبایل٤٥٠ میلیارد دلار بود و پیش بینی می شود در سال ٢٠١٩ این رقم به بیش از هزار میلیارد دلار برسد. درآمد جهانی ict را ٤٤٠٠میلیارد یورو در سال ٢٠١٩ پیش بینی کرد و گفت: پدیده های جدیدی در راه است که در کار ما تاثیرگذار است.

- بالاترین مقام مسوول حوزه ICT کشور با اشاره به نسل سوم و چهارم تلفن همراه خاطرنشان کرد: در چند سال آینده با نسل پنجم مواجهیم که ١٠ برابر نسل چهارم سرعت دارد و تا سال ٢٠٢٥ در حوزه اینترنت اشیا ٥٠ تا ١٠٠ میلیارد انسان و شی به اینترنت متصل می شوند.

- عضو کابینه دولت یازدهم در مورد هزینه کرد در زیر ساخت گفت: در سه سال گذشته ١٢هزارمیلیارد تومان هزینه کردیم که ٤هزار میلیارد توسط بخش دولتی و ٨هزار میلیارد توسط بخش خصوصی بوده است و در برنامه ششم توسعه داریم که ٦٠هزار میلیارد تومان دیگر هزینه شود که ٢٠هزار میلیارد آن توسط بخش دولتی و ٤٠هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی هزینه می شود.

- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه هم اکنون 700 شهر به نسل سوم تلفن همراه و 350شهر به نسل چهارم تلفن همراه تجهیز شده اند، اظهار کرد:با برنامه ریزی های صورت گرفته پهنای باند پهن داخل کشور که در ابتدای دولت 624 گیگابیت بوده است امروز به 4هزار گیگابیت افزایش پیدا کرده که با سرمایه گذاری های صورت گرفته این میزان تا پایان امسال به 10هزار گیگابیت برسد تا چیزی حدود 2.5 برابر افزایش پیدا کند.

 

5656

 

 

[ منبع این مطلب سایت خبرآنلاین-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرآنلاین-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X