ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رفت و آمدهای کدال 13 دی ماه

کدال مخفف سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران که تمام اطلاعات با اهمیت و صورتهای مالی میان دوره ای و پایان سال مالی شرکتها را طبق دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر می‌کند. این اطلاعات هم برای استفاده کنندگان داخلی و هم استفاده کنندگان خارجی بسیار قابل اهمیت است چون وضعیت و عملکرد مالی شرکتهای پذیرفته شده در بازار سرمایه را منتشر می‌کند.
به گزارش «تابناک اقتصادی» امروز دوشنبه 13 دی ماه، درحالی طی شد که برخی شرکتها با تعدیل مثبت، برخی دیگر تعدیل منفی وبرخی شاهد افزایش سرمایه بودند. آنچه در زیر میخوانید خلاصه ای از اتفاقات مهم بازار سرمایه در سامانه اطلاع رسانی کدال است.
نماد فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان): این شرکت اطلاعات و صورت‌های مالی 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 1395 را با سرمایه 75 هزار میلیارد ریال، به صورت حسابرسی شده منتشر کرد. در دوره 6 ماهه نخست سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 1395، به هر سهم مبلغ 87 ریال سود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته معادل 39 درصد کاهش را نشان می‌دهد.
نماد شبندر (شرکت پالایش نفت بندرعباس): این شرکت در دوره 6 ماهه سال مالی منتهی به 30 اسفند ماه 95، معادل 59 درصد از پیش بینی‌هایش را محقق کرد. شبندر سود هر سهم دوره 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 95 را با سرمایه 13 هزار و 800 میلیارد ریال به صورت حسابرسی شده اعلام کرد.
همچنین این شرکت دلایل تغییر اطلاعات پیش بینی سال منتهی به 30 اسفند 1395 (حسابرسی شده) نسبت به اطلاعیه پیشین را به شرح زیر اعلام کرد:
الف) افزایش نرخ نفت خام، میعانات گازی، و فرآورده‌های نفتی نسبت به پیش‌بینی اولیه، به دلیل افزایش نرخ بین‌المللی موارد ذکر شده بوده است.
ب) نرخ ارز برای ماه‌های فروردین لغایت آبان، معادل میانگین نرخ بانک مرکزی برای ماه های یاد شده و برای ماه‌های آذر لغایت اسفند، براساس مصوبه هیئت مدیره شرکت 32 هزار ریال فرض شده است و میانگین سال 95 با احتساب فرض‌های ارائه شده 31 هزار و 276 ریال خواهد بود.
ج) نرخ خرید نفت خام و میعانات گازی در دوره پیش‌بینی، براساس میانگین صورتحساب‌های دریافتی از شرکت ملی پالایش و پخش در شش ماه اول سال 95 و ماه‌های مهر و آبان نشریه پلاتس و به ترتیب 39.46 و 41.79 دلار برای نفت خام و میعانات گازی منظور شده است.
د) نرخ فرآورده‌های اصلی، بر اساس نرخ گذاری وزیر نفت  و نرخ فرآورده‌های ویژه و نفتا، براساس نرخ‌های اعلام شده از سوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای فروردین لغایت آبان محاسبه و منظور شده است. همچنین نرخ‌های اعلامی اعم از مصوبه وزیر نفت و شرکت ملی پخش، براساس میانگین نشریه پلاتس محاسبه و به شرکت‌های پالایشی و بورس کالا اعلام می‌شوند.
ه) کارمزد صادرات (2 درصد فروش‌های صادراتی، ارزی و بنکرینگ) معادل 33 درصد از هزینه‌های عمومی، اداری و تشکیلاتی شرکت است.
و) نرخ‌های اعلامی ازسوی شرکت ملی پالایش و پخش، با توجه به شاخص کیفیت محصولات محاسبه و به شرکت اعلام شده است.
ز) کلیه‌ محاسبات براساس نرخ‌های اعلامی از سوی شرکت ملی نفت، شرکت ملی پالایش و پخش و مفروضات فوق‌الذکر انجام شده است و همچون سال‌های گذشته، احتمال تغییر اطلاعات دریافتی و در نتیجه تغییر پیش‌بینی سود و زیان وجود دارد.
ح) برنامه تعمیرات اساسی شرکت در شش ماهه دوم سال 1395 به شرح ذیل خواهد بود:
تعمیرات اساسی واحدهای تقطیر 01، گاز مایع 05 و واحد17 مهر و آبان 95، به مدت 30 روز و تعمیرات اساسی واحد آیزوماکس و هیدروژن، دی و بهمن 95 به مدت 32 روز خواهد بود.
نماد دفرا (شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران): شرکت فرآورده‌های تزریقی و دارویی ایران سود هر سهم در دوره منتهی به 30 اسفندماه سال جاری را مبلغ 930 ریال برآورد و اعلام کرد طی دوره 9 ماهه این سال مالی با تحقق 741 ریال سود به ازای هر سهم، معادل 80 درصد از پیش بینی‌هایش را پوشش داده است. دفرا سود خالص دوره 9 ماه منتهی 30 آذر ماه 95  را مبلغ 296 میلیارد و 569 میلیون ریال اعلام کرد.
نماد وگستر (گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان): شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایرانیان در ابتدای دوره یک ماهه آذر ماه، تعدادی از سهام چند شرکت بورسی را با بهای تمام شده 227 میلیارد و 366 میلیون ریال و ارزش بازار 167 میلیارد و 67 میلیون ریال در سبد سهام خود داشت. بهای تمام شده این شرکت طی این مدت معادل 2 میلیارد و 765 میلیون ریال افزایش یافت و به 230 میلیارد و 131 میلیون ریال رسید؛ و ارزش بازار آن نیز با افزایش 6 میلیارد و 996 میلیون ریال معادل 174 میلیارد و 63 میلیون ریال محاسبه شد.
نماد وساخت (سرمایه‌گذاری ساختمان ایران): شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان ایران در سال مالی 95، معادل 319 میلیارد و 362 میلیون ریال درآمدهای عملیاتی داشت. از درآمد این شرکت هزینه‌های فروش، اداری و عمومی و هزینه‌های عملیاتی کسر شد و سود عملیاتی به مبلغ 293 میلیارد و 870 میلیون ریال رسید.
از سود عملیاتی دوره نیز هزینه‌های مالی کسر شد و معادل 88 میلیارد و 302 میلیون ریال زیان خالص دوره محاسبه شد و براین اساس مبلغ 81 میلیون ریال زیان به ازای هر سهم محقق شد. یادآوری می‌شود سود خالص این شرکت در دوره مشابه در سال گذشته 67 میلیارد و 164 میلیون ریال و سود به ازای هر سهم 62 ریال اعلام شده است.
نماد وبشهر (شرکت توسعه صنايع بهشهر): پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ 7,021,002,240,000 ریال به مبلغ 8,250,000,000,000 ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به منظور تامين منابع جهت مشارکت در افزايش سرمايه‌هاي شرکت‌هاي سرمايه پذير عضو گروه جهت حفظ درصد سرمايه‌گذاري‌هاي بلندمدت فعلي در راستاي کسب سود و بازدهي مناسب و پايدار که در تاریخ 1395/09/23 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، ارائه می‌گردد.س 

[ منبع این مطلب سایت تابناک، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تابناک، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X