با تعریف واژه«خشونت»مشکل داریم/ صُوَر گوناگون خشونت علیه زنان

به گزارش خبرگزاری مهر، بهمن کشاورز در همایش «رفع خشونت علیه زنان، چالش ها و راهکارهای آن» که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: لفظ خشونت به تنهایی و به خودی خود مفهومی منفی و ناخوشایند دارد، اما ترکیب خشونت علیه زنان تکان‌دهنده است؛ به ویژه وقتی این عبارت در کشور ما یعنی جایی که جز موارد خاص و به دلایل خاص همواره منبع و منشاء مدارا و خردگرایی و دوستی و تحمل است به عنوان پدیده‌ای بومی و موجود شنیده شود، اما ما را از پذیرش واقعیت ها هرچند تلخ و نامطبوع باشد گریزی نیست.

وی گفت: واقعیت نامطلوب و تاسف برانگیز این است که خشونت علیه خانم ها به اشکال و صور گوناگون در کشور ما هم موجود و هم متاسفانه فراوان است. کثرت موارد در حدی است که قابل اغماض نیست.

کشاورز تصریح کرد: باید با کمال تاسف بگویم موضوع این همایش موضوعی است که واقعیت دارد و در قدم اول ما با مشکل تعریف مواجه هستیم که این خشونت تعریفش چیست. ما در زمینه های ساختاری و قوانین و عرف محلی، مصادیق و تعاریف مختلفی می توانیم از خشونت تعریف کنیم که هدف این خشونت اعم از لفظی و خشونت فعلی و رفتارهای انفعالی خانم ها هستند. اینکه در کشور ما این مقوله مطرح باشد جای تاسف است و امیدوارم به جایی برسیم که دیگر وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: امیدوارم بازدهی این همایش در حدی باشد که توجه جامعه و مقامات مسئول به این مطلب جلب شود و ما کمتر شاهد خودسوزی، قتل های حیثیتی و امثال این‌ها باشیم. لفظ خشونت به تنهایی مفهومی منفی و ناخوشایند دارد اما ترکیب خشونت علیه زنان تکان دهنده و مشمئز کننده است. باید پذیرفت که وجود چنین آسیبی در کشوری مانند ایران اسلامی، قابل هضم و تحمل نیست.

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری مهر، جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «با تعریف واژه«خشونت»مشکل داریم/ صُوَر گوناگون خشونت علیه زنان» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری مهر، جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X