ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استعفای غیرمنتظره سفیر انگلیس در اتحادیه اروپا در آستانه مذاکرات برگزیت

لندن - ایرنا - «ایوان راجرز» سفیر انگلیس در اتحادیه اروپا، روز سه شنبه و تنها 3 ماه پیش از آغاز مذاکرات خروج کشورش از اتحادیه اروپا در اقدامی شوک آور، از مقام خود به صورت غیرمنتظره استعفا داد.

به گزارش ایرنا، فایننشال تایمز روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: این استعفا در حالی صورت می گیرد که انگلیس قرار است تا چند ماه دیگر رسما مذاکرات برگزیت را آغاز کرده و راجرز می توانست نقش مهمی را در آن ایفا نماید.
این روزنامه انگلیسی افزود: «ایوان راجرز» بعد از ظهر سه شنبه به همکارانش اعلام کرد که از مقام خود کناره گیری کرده؛ اقدامی که مقامات انگلیس را به دلیل از دست دادن یکی از مذاکره کنندگان ارشد و با تجربه شان، در شوک فرو برده است.
فایننشال تایمز اضافه کرد: افرادی که نامه استعفای او را دیده اند، می گویند که راجرز در مورد اقدامش توضیحی ارائه نداده، با این حال آقای راجرز گفت که او تنها چند ماه زودتر از موعد از مقام خود استعفا داده است.
در همین حال وزارت خارجه انگلیس نیز این خبر را تائید کرده اما جزئیات بیشتری را در مورد علت استعفای راجرز ارائه نداده است.
«هیلاری بن» رئیس کمیته پارلمانی برگزیت نیز استعفای آقای راجرز را اقدامی بدیمن توصیف کرده و تصریح کرد که انگلیس بایستی هرچه سریعتر سفیرش را در اتحادیه اروپا مشخص کند.
اکثر مردم انگلیس در همه پرسی ژوئن سال گذشته به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای دادند.
«ترزا می» نخست وزیر انگلیس گفته است که مذاکرات خروج کشورش را از اتحادیه اروپا تا ماه مارس امسال (یعنی 3 ماه دیگری) آغاز خواهد کرد.
اروپام**5**ن**1552/انتشاردهنده: قاسم شریعتی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X