ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شارژ بی سیم خودروهای الکتریکی

تهران- ایرنا- یک شرکت خودروسازی چند ملیتی از سیستمی رونمایی کرده است که به رانندگان امکان می دهد خودروهای الکتریکی خود را در پارکینگ های ویژه و بدون نیاز به سیم و پریز شارژ کنند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از روزنامه تلگراف، این فناوری جدید که توسط شرکت 'فورد' رونمایی شده است و تاکنون تنها برای گجت های کوچکتر مانند تلفن ها و ساعت های هوشمند در دسترس بود، می تواند به کاربرد پریز و سیم برق برای شارژ خودروهای الکتریکی پایان دهد.
شرکت فورد هدف از ابداع این سیستم را پیشگیری از تبعات فراموش کردن شارژ خودرو توسط راننده و یا امکان شارژ آن براساس مدت زمانی که راننده در اختیار دارد، اعلام کرده است.
مشتریان با استفاده از این فناوری که به صورت آزمایشی در اروپا و آمریکا در دسترس قرار گرفته است، می توانند از طریق یک اپلیکیشن، پارکینگ های ویژه شارژ بی سیم خودروهای الکتریکی را پیدا کنند.
علمی**2038**
مترجم: درنا محمدیان*انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X