تلاش رژیم صهیونیستی برای به شکست کشاندن کنفرانس سازش پاریس

تهران – ایرنا – رژیم صهیونیستی از مرحله مخالفت با کنفرانس سازش که قرار است 15 ژانویه در پاریس برگزار شود، به تلاش برای به شکست کشاندن آن منتقل شده است.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو روز پیش در دیدار با سفیران کشورهای اروپایی در اراضی اشغالی گفته است که قرائن و نشانه های زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه تصمیم های اتخاذ شده در این کنفرانس به قطعنامه ای دیگر در شورای امنیت سازمان ملل تبدیل خواهد شد.
فرانسه از برگزاری کنفرانسی در مورد سازش میان فلسطینان و رژیم صهیونیستی در 15 ماه جاری میلادی با مشارکت 70 کشور خبر داده است.
در همین راستا یک مسئول فلسطینی گفت: به علت مخالفت رژیم صهیونیستی با مشارکت در این کنفرانس، ممکن است این کنفرانس بدون مشارکت طرفین فلسطینی و صهیونیستی برگزار شود.
وی افزود: فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه تمایل دارد با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، پیش از برگزاری کنفرانس پاریس یا پس از آن، نشستی داشته باشد.
این مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، ادامه داد: نتانیاهو چه در این کنفرانس حضور داشته باشد و چه حضور نداشته باشد، عباس برای دیدار با اولاند به پاریس خواهد رفت و هماهنگی های لازم برای این امر در حال انجام است.
شورای امنیت به تازگی قطعنامه ای را در محکومیت شهرک سازی رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین تصویب کرد و آمریکا در اقدامی کم سابقه این قطعنامه را وتو نکرد و به آن رأی ممتنع داد.
آخرین دور مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی که از حمایت آمریکا برخوردار بود، آوریل 2014 بدون هیچ دستاوردی و به علت مخالف مقامات صهیونیست با آزادی اسیران قدیمی فلسطین، پایان یافت.
رژیم صهیونیستی که آمریکا را میانجیگر اصلی در خاورمیانه تلقی می کند، همواره گفته است که تنها مذاکرات مستقیم با طرف فلسطینی می تواند به سازش منتهی شود. این رژیم تلاش های فرانسه را به نوعی منحرف کننده جریان از مسیر اصلی می داند.
بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که چشم انداز راهکار دو کشور در حال حاضر دور از دسترس است، زیرا به نظر نمی رسد رژیم صهیونیستی قصد داشته باشد به 50 سال اشغالگری بر کرانه باختری و شرق بیت المقدس پایان دهد.
خاورم*9364* 1908
مترجم:محسن عزیزی ** انتشار دهنده : افشار دارابی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X