ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بررسی «پرسه در خاک غریبه» در جمع راویان اندیشه

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهنگسرای اندیشه در هشتاد و نهمین نشست روایان اندیشه، نشستی با موضوع معرفی و بررسی رمان «پرسه در خاک غریبه» نوشته احمد دهقان برگزار می‌کند.

این رمان که برای نخستین بار در سال ۱۳۸۹ منتشر شده است، روایتی است از زندگی گروهی از رزمندگان در سرما و بوران منطقه کوهستانی غرب کشور که به منظور نجات مردم گرفتار در کردستان عراق به کوه می زنند تا با انجام عملیاتی آنها را از دست مزدوران بعثی نجات دهند و این ماجراجویی است که برای آنها در طول داستان حواشی فراوانی را به وجود می آورد.

نوشتن ایت این رمان به گفته دهقات دغدغه ۱۰ سال از زنگی او بوده است و طی آن نویسنده  در کنار چیره دستی مثال زدنی اش در خلق موقعیت های داستانی و نیز طنز بیانی منحصر به فردی را چنان در هم آمیخته که مخاطب او در هیچ بخش از خوانش این متن احساس نمی کند که یکی از این سه رویکرد بر دیگری توفق پیدا کرده باشد.

به باور بسیاری از منتقدان ادبی، این اثر را می‌توان سرآغازی برای خلق آثار داستانی جدی و هنرمندانه بر پایه حقایق موجود در دفاع مقدس به شمار آورد.

در نشست معرفی و بررسی این رمان، محمدرضا بایرامی، مجید قیصری و محمد علی باشه‌آهنگر حضور و به سخنرانی خواهند پرداخت.

این برنامه روز یکشنبه از ساعت ۱۷ در فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی نرسیده به سیدخندان برگزار می‌شود.

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری مهر، فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری مهر، فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X