ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تشک هوشمندی که در موقع خر و پف زیر سرتان را تنظیم می‌کند

یک شرکت سازنده تختخواب به نام Sleep Number موفق به طراحی و ساخت یک تشک هوشمند شده که با تغییر حالت کاربر به طور خودکار تنظیم می‌شود. آفتاب‌‌نیوز : یک شرکت سازنده تختخواب به نام Sleep Number موفق به طراحی و ساخت یک تشک هوشمند شده که با تغییر حالت کاربر به طور خودکار تنظیم می‌شود.
برای مثال اگر کاربر به پهلو خوابیده و حالت خود را تغییر دهد، دو بالشتک هوا که در این تشک وجود دارد، مطابق با شکل بدن کاربر شده و حتی در زمان خر و پف، زیر سر وی را بلند می‌کنند.
از دیگر ویژگی‌های این تشک، داشتن گرمکن پا در قسمت پایین و چراغ‌های کوچکی است که مانند شب خواب عمل می‌کنند. این تشک جدید همچنین می‌تواند برای حالت‌های خواب خاص شخصی سازی شود. این فناوری دارای یک اپلیکیشن همراه بوده که اطلاعات مرتبط با تشک را از طریق گوشی‌های هوشمند در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای مثال اگر کاربر بخواهد در ساعت 11 به خواب برود، اپلیکیشن همراه این تشک در ساعت 10:30 به وی هشدار خواهد داد.
10 دقیقه بعد از این هشدار، گرمکن پا شروع به فعالیت کرده و شرایط را برای یک خواب عالی فراهم می‌کند. در هنگام صبح نیز یک زنگ هشدار با تشخیص زمان سبک شدن خواب کاربر، وی را از خواب بیدار می‌کند.
این تخت از فناوری سنسور بیومتریک موسوم به sleepIQ برای پیگیری ضربان قلب، حرکت و تنفس کاربر بهره می‌گیرد.
این شرکت می‌گوید که در هر ثانیه صدها خوانش ثبت شده و سپس به یک الگوریتم وارد می‌شود تا با استفاده از این الگوریتم بتوان تنظیمات تخت را بسته به نیازهای فردی شخصی سازی کرده و هر روز کیفیت خواب شب گذشته را تشریح کرد.
این محصول تا نیمه اول سال 2017 ، هم در فروشگاه‌ها و هم به صورت آنلاین در دسترس خواهد بود و هنوز اطلاعاتی درباره قیمت آن توسط شرکت سازنده ارائه نشده است.
اپلیکیشن همراه این فناوری در حال حاضر برای سیستم‌ عامل IOS طراحی شده و در اپ‌استور موجود است.
منبع:ایسنا

[ منبع این مطلب سایت آفتاب نیوز، فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تشک هوشمندی که در موقع خر و پف زیر سرتان را تنظیم می‌کند» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت آفتاب نیوز، فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X