ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«پرسه در خاک غریبه» نقد می‌شود/ روایتی متفاوت از جنگ تحمیلی

فرهنگ > کتاب - کتاب «پرسه در خاک غریبه» نوشته احمد دهقان یکشنبه 19 دی با حضور منتقدین و علاقه‌مندان معرفی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نشست معرفی و بررسی رمان «پرسه در خاک غریبه» نوشته احمد دهقان یکشنبه 19 دی با حضور احمد دهقان نویسنده کتاب و محمدرضا بایرامی، مجید قیصری و محمدعلی باشه آهنگر در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد.

دهقان در «پرسه در خاک غریبه» بر خلاف گرمای ذاتی و کلامی همیشگی خود به سراغ جبهه‌های سرد و برف‌گرفته غرب کشور رفته است و داستانی چنان بدیع را در این منطقه روایت می‌کند که در سطر سطر آن چیزی جز انتظار و صحنه‌های ترسیم شده توسط نویسنده نصیب خواننده نمی‌شود.

در خلاصه داستان این کتاب آمده است که ‏‎گروهی از رزمندگان در سرما و بوران منطقه کوهستانی غرب کشور و به منظور نجات مردم گرفتار در کردستان عراق، به دل کوه می‌زنند تا با انجام عملیاتی آنها را از دست مزدوران بعثی نجات دهند و این ماجراجویی است که برای آنها در طول داستان حواشی فراوانی را به وجود می‌آورد.

دهقان درباره هدفش از نگارش این اثر می‌گوید: «در این رمان سعی کردم واقعیت جنگ را نشان دهم. ‏‎خیلی‌ها جنگ را اغراق‌آمیز یا کاریکاتوری می‌بینند. واقعیت جنگ درست در میان آتش است. در اینجاست که آدم‌ها ماهیت درونی خود و جوهرشان را نشان می‌دهند. در این جنگ و آتش است که مادری پس از چند روز فرزندش را به زمین می‌گذارد و می‌بیند چند روز است این بچه مرده....»

58243

[ منبع این مطلب سایت خبرآنلاین، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرآنلاین، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X