رئیس مجلس سنای فرانسه درخصوص نتایج کنفرانس سازش پاریس به رژیم صهیونیستی اطمینان داد

تهران - ایرنا - رادیو فرانسه با انتشار گزارشی، به سفر سه روزه رئیس مجلس سنای فرانسه به سرزمین های اشغالی فلسطین اشاره ونتیجه این سفر را اطمینان بخشیدن به رژیم صهیونیستی در خصوص اجلاس آتی سازش پاریس ارزیابی کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «ژرار لارشر» رئیس مجلس سنای فرانسه به همتای خود در رژیم صهیونیستی اطمینان داد: هیچ قطعنامه محرمانه ای از طرف فرانسه برای سازمان ملل، برای پس از برگزاری نشست پاریس، تهیه نشده است.
وی به طرف های صهیونیستی که از برگزاری نشست پاریس نگران بودند، گفت: همواره امیدوارم که این نشست چارچوب مطلوبی را فراهم کند؛ این نشست آغاز یک راه است نه پایان آن.
به گزارش رادیوفرانسه، رئیس مجلس سنای فرانسه سه روز در سرزمین های اشغالی فلسطین به سر برد. این سفر ده روز مانده به کنفرانس پاریس که با هدف سازش میان اسرائیل و فلسطین برگزار می شود، صورت گرفت.
این بازدیدها درشرایطی صورت گرفته است که رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به شدت مورد انتقاد کشورهای جهان قرار دارد وبه تازگی شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ای را بااکثریت آرا در محکومیت روند شهرک سازی اسرائیل در سرزمین های فلسطینی تصویب کرده است.
به گزارش ایرنا، در روزهای اخیر رژیم صهیونیستی از مرحله مخالفت با کنفرانس سازش که قرار است 15 ژانویه ( 26 دی) در پاریس برگزار شود، وارد مرحله ای شده است که تلاش می کند این کنفرانس با شکست مواجه شود.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی چند روز پیش در دیدار با سفیران کشورهای اروپایی در اراضی اشغالی گفته بود؛ قرائن زیادی وجود دارد که نشان می دهد تصمیم های اتخاذ شده در این کنفرانس به قطعنامه ای دیگر در شورای امنیت سازمان ملل تبدیل می شود.
فرانسه از برگزاری کنفرانسی در مورد سازش میان فلسطینان و رژیم صهیونیستی در 15 ماه جاری میلادی با مشارکت 70 کشور خبر داده است.
درهمین زمینه یک مسئول فلسطینی گفت: به علت مخالفت رژیم صهیونیستی با مشارکت در این کنفرانس، ممکن است این کنفرانس بدون مشارکت طرفین فلسطینی و صهیونیستی برگزار شود.
وی افزود: فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه تمایل دارد با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، پیش از برگزاری کنفرانس پاریس یا پس از آن، نشستی داشته باشد.
این مسئول فلسطینی که خواست نامش فاش نشود، ادامه داد: نتانیاهو چه در این کنفرانس حضور داشته باشد و چه حضور نداشته باشد، عباس برای دیدار با اولاند به پاریس خواهد رفت و هماهنگی های لازم برای این امر در حال انجام است.
آخرین دور مذاکرات سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی که از حمایت آمریکا برخوردار بود، آوریل 2014 بدون هیچ دستاوردی و به علت مخالفت مقامات صهیونیست با آزادی اسیران قدیمی فلسطین، پایان یافت.
رژیم صهیونیستی که آمریکا را میانجیگر اصلی در خاورمیانه تلقی می کند، همواره گفته است که فقط مذاکرات مستقیم با طرف فلسطینی می تواند به سازش منتهی شود. این رژیم تلاش های فرانسه را به نوعی منحرف کننده جریان از مسیر اصلی می داند.
بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که چشم انداز راهکار دو کشور در حال حاضر دور از دسترس است، زیرا به نظر نمی رسد رژیم صهیونیستی قصد داشته باشد به 50 سال اشغالگری بر کرانه باختری و شرق بیت المقدس پایان دهد.
اروپام***2090
مترجم: سعید زارع کندجانی- انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگان


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X