ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترامپ گزارش اطلاعاتی آمریکا در مورد دخالت روسیه در حملات سایبری را پذیرفت

تهران - ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز یکشنبه گزارش منتشره از سوی جامعه اطلاعاتی کشورش در مورد دخالت روسیه در حملات سایبری با هدف تاثیر بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را پذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ رینس پریبوس رئیس دفتر ترامپ با اعلام این خبر گفت که احتمالا اقدام لازم در واکنش به این مساله اتخاذ می شود.
ریبوس افزود: ترامپ در این مورد خاص،‌ این واقعیت را می پذیرد که نهادهایی در روسیه در ماجرای مداخله در سازمان ها و عوامل حزب دمکرات دست داشته اند.
وی یادآورشد که ترامپ قصد دارد به جامعه اطلاعاتی آمریکا دستور دهد توصیه های لازم را در مورد آنچه باید انجام شود،‌ ارائه دهند و به نسبت به این توصیه ها،‌ اقدام مقتضی اتخاذ شود.
مقام های اطلاعاتی آمریکا به تازگی با انتشار گزارشی ادعا کردند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه مستقیما دستور تاثیر بر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را صادر کرده است.
ترامپ از حزب جمهوری خواه آمریکا به طور غیرمنتظره ای هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود را در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شکست داد، اما پیروزی وی به دلیل طرح اتهام هک انتخاباتی با تردید مواجه شد.
دستگاه های جاسوسی آمریکا معتقدند که مسکو ایمیل های کمیته ملی حزب دمکرات و تیم انتخاباتی هیلاری کلینتون را هک کرده و مطالب به دست آورده را در اختیار سایت ویکی لیکس قرار داده است.
روسیه ادعای مطرح شده از سوی دولت آمریکا مبنی بر هک انتخاباتی این کشور را رد کرده است.
دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور که هشتم نوامبر 2016 (هجدهم آبان ماه) برگزار شد، از هیلاری کلینتون رقیب دمکرات خود پیشی گرفت و نتیجه انتخابات را از آن خود کرد.
خاورم**9109**مترجم: نیره مجیدی راد-- انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگان


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X