ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بوریس جانسون به سراغ ترامپ رفت

وزارت خارجه انگلیس از سفیر «بوریس جانسون» به آمریکا به منظور دیدار با اعضای تیم رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و رهبران ارشد کنگره خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلیس بامداد امروز دوشنبه (یکشنبه به وقت آمریکا) به منظور دیدار با مشاوران نزدیک «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا و همچنین رهبران ارشد کنگره آمریکا وارد این کشور شد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «رویترز»، رأی مردم انگلستان به خروج از اتحادیه اروپا مقامات این کشور را مجبور ساخته تا یک دوره مذاکرات بسیار پیچیده و شاید پیچیده ترین مذاکرات از دوران جنگ جهانی دوم تا کنون را انجام دهند. در این شرایط انگلستان تلاش می‌کند تا نشان دهد شدیدا مایل به تعمیق روابط با آمریکا و دیگر کشورهاست تا اینطور وانمود کند که گویا «برگزیت» و خروج از اتحادیه اروپا بر جایگاه این کشور در جهان تأثیری نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، سفر جانسون به آمریکا در حالی که قبلا اعلام نشده بود، بخشی از استراتژی «ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس برای ارتقاء روابط با تیم ترامپ پس از روی کار آمدن وی به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید است.

خبرگزاری رویترز نوشت، دو نفر از دستیاران ارشد ترزا می ماه گذشته میلادی سفر محرمانه‌ای به آمریکا داشته‌اند.

وزارت خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به دنبال دیدار موفقیت‌آمیز ماه گذشته میان نمایندگان نخست‌وزیر و تیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس سفر کوتاهی به آمریکا خواهد داشت تا با مشاوران نزدیک رئیس‌جمهور منتخب این کشور و رهبران ارشد کنگره آمریک دیدار و گفت‌وگو داشته باشد».

این بیانیه می‌افزاید: «گفت‌وگوها در این سفر بر روابط دوجانبه انگلیس و آمریکا و دیگر موضوعات سیاست خارجی متمرکز خواهد بود».

ترزا می پیشتر در گفت‌وگو با «اسکان نیوز» گفته بود که اطمینان دارد انگلستان و آمریکا روابط نزدیک خود را خواهند ساخت و «روابط ویژه» دو کشور با وجود برخی اظهارات اخیر دونالت ترامپ بویژه درباره زنان که «غیرقابل قبول» است، تداوم خواهد داشت.

[ منبع این مطلب سایت رجانیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت رجانیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X