ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره در کنار امام امت می درخشید

زاهدان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: از همان روزهای نخست جرقه زدن انقلاب اسلامی یکی از کسانی که همیشه در کنار حضرت امام راحل(ره) می درخشید آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.

آیت الله عباسعلی سلیمانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ضایعه اسف بار فقدان فرزند رشید و برومند نظام جمهوری اسلامی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی را به محضر امام زمان(عج)، رهبر انقلاب اسلامی، مراجع تقلید، علمای بزرگوار، ملت شریف ایران اسلامی و خانواده ی این بزرگوار تسلیت عرض می کنم.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان بیان کرد: شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی گره خورده با شخصیت نظام اسلامی است و هیچ گاه از این مسیر جدا نشد.
عضو خبرگان رهبری ادامه داد: آیت الله هاشمی رفسنجانی خیلی از خطرات و شکنجه های رژیم پهلوی را به جان خرید اما هرگز خم به ابرو نیاورد.
امام جمعه زاهدان افزود: در ماجرای ترور حسنعلی منصور نخست وزیر وقت رژیم ستم شاهی افزون بر 30 نفر را به اتهام قتل این فرد دستگیر کردند که از جمله ی آنان حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بود که عوامل ساواک با گذاشتن اتو بر پشت بدن ایشان و دیگر شکنجه های سخت می خواستند از ایشان اعتراف بگیرند اما موفق نشدند.
آیت الله سلیمانی اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سنگرهای گوناگون از جمله نمایندگی رهبر انقلاب اسلامی در فرماندهی کل قوا، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام ، ریاست مجلس خبرگان رهبری به عنوان یار واقعی و حامی تمام عیار رهبر انقلاب اسلامی درخشیدند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک چهره ی ملی تمام عیار وابسته به حزب، جریان و سازمان خاصی نبودند بلکه فراگروهی و فراجناحی می اندیشیدند.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی هم به حق بیانگر شاخصه ممتاز این بزرگ مرد است که فرمودند هیچ کس را من بعد از هاشمی به جایگاه و برازندگی ایشان برای انقلاب اسلامی نمی شناسم و نمی بینم.
امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: امیدواریم که خدای منان آیت الله هاشمی را با دوستان همیشگی اش همچون شهیدان مطهری و بهشتی محشور کند و صبر و بردباری به یار دیرینه اش رهبری معظم انقلاب عنایت فرماید.
3213 ** 6081 خبرنگار: اکبر نوری ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره در کنار امام امت می درخشید» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X