ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قائم مقام وزارت امور خارجه مجارستان دفتر یادبود در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد

بلگراد-ایرنا- قائم مقام وزارت امور خارجه مجارستان به نمایندگی از دولت این کشور با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست دفتر یادبود درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری را امضاء کرده است.

به گزارش ایرنا، «لسلو سابو» در پیام تسلیت خود در دفتر یادبود در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست نوشت: از جانب دولت و ملت مجارستان تسلیت قلبی خود را به مناسبت در گذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری اسبق و رئیس مجلس اسبق مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را اعلام می دارم .
سابو همچنین نوشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی دولتمردی بزرگ بود که فعالیت هایش تاثیر شگرفی در توسعه سیاسی و اقتصادی ایران برجای گذاشته است.
'روحیه قوی و واقع بینی سیاسی ایشان نقش مهمی در ایجاد و حفظ روابط مطلوب بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای جهان داشته است.'
قائم مقام وزارت امور خارجه مجارستان در گفت و گوی کوتاهی که با «غلامعلی رجبی یزدی» سفیر کشورمان در بوداپست داشت، خواهان ابلاغ همدردی و تسلیت دولت و ملت این کشور به خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی شد.
شبک **اروپام**436** 1917**انتشار دهنده:سید محمدباقر نوربخش


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X