ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز وضعیت فوق العاده در ترکیه/معاون ییلدیریم: ترکیه پس از حالت فوق‌العاده قوی‌تر می‌شود

تظاهرات مخالفان کودتا در ترکیه

اسکای نیوز عربی اعلام کرد: امروز (پنجشنبه) وضعیت فوق‌العاده‌ای که مقامات ترکیه به مدت سه ماه اعلام کردند، آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از این شبکه خبری، امروز (پنجشنبه) وضعیت فوق‌العاده‌ای که مقامات ترکیه به مدت سه ماه اعلام کردند، آغاز شد این در حالی است که آمریکا و اروپا نگران اقدامات انتقام‌جویانه مسئولان دولت علیه عاملان کودتای ناکام هستند.

وضعیت فوق‌العاده به رئیس جمهوری و کابینه اجازه خواهد داد تا بدون در نظر گرفتن پارلمان قوانین جدید صادر کرده و حقوق و آزادی‌ها را در صورت لزوم تعلیق کنند.

اردوغان در سخنرانی بعد از نشست پنج ساعته شورای امنیت ملی این وضعیت فوق‌العاده را اعلام کرد.

این در حالی است که کشورهای اروپایی و آمریکا نگران سوء استفاده ترکیه از وضعیت فوق‌العاده برای اعمال محدودیت‌ها در ترکیه هستند چرا که اردوغان گفت کشورهای اروپایی حق انتقاد از تصمیمات ما را در موارد اضطراری ندارند.

این در حالی است که مهمت شیمشک، معاون نخست وزیر ترکیه در پیام توئیتری پس از اعلام وضعیت فوق‌العاده در کشورش گفت: زندگی مردم عادی و کسب و کارها بدون هیچ گونه تغییری باقی خواهد ماند و بی‌وقفه ادامه می‌یابد و این شامل حال کسب و کار هم می‌شود. ما به اقتصاد بازار محور متعهد هستیم.

معاون نخست وزیر این کشور تاکید کرد که این تدابیر هیچ تاثیری بر عموم مردم و کسب و کار ندارد بلکه باعث تقویت دموکراسی، اقتصاد بازار محور و ارتقای جو سرمایه‌گذاری می‌شود.

معاون نخست وزیر ترکیه همچنین گفت که هیچ پسرفتی در زمینه حقوق بشری صورت نخواهد گرفت.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پاکسازی گسترده‌ای را از زمان کودتای ناکام ۱۵ ژوئیه در نهادهای دولتی کشورش آغاز کرده و در پی اولین نشست اضطراری پس از کودتا وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد.

به گفته او، وضعیت فوق‌العاده در چارچوب قانون اساسی ترکیه است و اصول آزادی‌های شهروندی و اجرای قوانین را نقض نمی‌کند.

انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X