ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رویترز: ایران‌ایر نخستین هواپیمای ساخت ایرباس را تحویل گرفت

رویترز در خبری اعلام کرد که رئیس شرکت "ایران ایر" روز چهارشنبه نخستین هواپیمای جدید ساخت غرب را تحویل گرفت. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس شرکت "ایران ایر" روز چهارشنبه نخستین هواپیمای جدید ساخت غرب را تحویل گرفت و این روز را یک "روز آفتابی" برای صلح و دوستی بین ایران و اروپا و یک روز خاطره انگیز برای صنعت هواپیمایی در این کشور 80 میلیون نفری خواند.
فرهاد پرورش مدیر عامل ایران ایر از رئیس شرکت هواپیماسازی «ایرباس» دعوت کرد با این جت جدید «ای 321»، که به آرم ایران ایر رنگ آمیزی شده است، به تهران پرواز کند، جایی که این شرکت هواپیمایی قصد دارد روز پنجشنبه در مراسمی ورود آن را به ناوگانش، جشن بگیرد.
رویترز نوشت: این هواپیما که 189 صندلی دارد، نخستین فروند از 100 هواپیمای سفارش داده شده به ایرباس در پی توافق به دست آمده در سال 2015 بین تهران­ و قدرت های جهان به منظور لغو تحریم های مربوط به برنامه هسته ای ایران­ در ازای محدود شدن فعالیت های هسته ای این کشور­ است.
این شرکت هواپیمایی همچنین 80 فروند هواپیما به «بوئینگ» سفارش داده است و انتظار می رود 20 جت­ توربوپراپ به «ای تی آر» اروپا سفارش دهد.­
انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X