ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازش با غرب همانند بیعت امام حسین(ع) با یزید است/جریان سازش به دنبال قرار دادن دست ما در دست آمریکاست‌

حضور حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی نماینده ولی فقیه در سازمان بسیج در خبرگزاری تسنیم
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج مستضعفین با بیان اینکه شازش با آمریکا همانند بیعت امام حسین(ع) با یزید است، گفت: وقتی مسئله برائت برای مردم تبیین نشود، جریان سازش در کشور رشد کرده تا دست ما را در دست آمریکا بگذارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حجت‌الاسلام محمدرضا تویسرکانی ظهر امروز در جمع مربیان عقیدتی و نظارت استان‌های همدان، کرمانشاه و کردستان با بیان اینکه ما در صدد بازسازی جایگاه مدیران عقیدتی و سیاسی در حوزه های مقاومت هستیم، اظهار داشت: بعد از سال 86 به دلیل برخی اتفاقات موضوع مربیان عقیدتی کم‌فروغ شده تا جایی که گفتند که نمایندگی ولی‌فقیه در حوزه مسئولیت نداشته و منحصر به نواحی مقاومت است.

وی افزود: در 4 سال گذشته احیای حضور نمایندگی ولی‌فقیه در حوزه‌ها و پایگاها اولویت کاری ما بوده و با وجود موانع بسیار در بخش‌های مختلف، با تعریف 12 عنوان مسئولیت برای نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج، توانستیم نتایج خوبی به دست آوریم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج مستضعفین با اشاره به اقدامات نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: در بخش سازماندهی اقدام به برگزاری 5 دوره آموزشی در اصفهان، تهران، گیلان، تبریز و همدان کردیم که مجموعا 20 استان از 32 استان کشور در آن شرکت داشتند.

وی هدف از برگزاری این همایش‌ها را مانور تشکیلاتی برشمرد و گفت: تقویت مدیران عقیدتی و نظارت، نخستین هدف ما بوده که برای محقق شدن آن بودجه خود را به این بخش اختصاص داده‌ایم.

تویسرکانی با تشریح وظایف مربیان عقیدتی عنوان کرد: روشنگری پیرامون مسائل مهم جهان اسلامی از جمله مهمترین وظایف مدیران عقیدتی است که باید به درستی توسط آنها انجام شود.

وی افزود: در حوزه روشنگری مهمترین موضوع برائت است چرا که در صورت عدم تبیین صحیح برائت در جامعه، دو جریان تکفیر در خارج و سازش در داخل کشور رشد می‌کند.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج مستضعفین با بیان اینکه برائت از اصول دین به شمار می‌آید، تصریح کرد: وقتی انسان شهادتین می‌گوید با نفی همه خدایان دیگر، به یکتایی خداوند متعال شهادت داده و همه شرک‌ها، نفاق‌ها، طاغوت‌ها و باطل‌ها را نفی می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت فرقه شیرازی‌ها در کشور ابراز کرد: فرقه شیرازی‌ها که  ما به آن‌ها تشیع لندنی می‌گوئیم به دلیل فهم غلط از برائت، همانند جریان سنی تکفیری که شیعه را کافر می‌داند، اهل سنت را کافر دانسته و سبب انحراف جامعه شده‌اند.

تویسرکانی با بیان اینکه برائت بر ولایت مقدم است، اظهار داشت: تکفیر سلاح ساخته شده غرب و صهیونیست بوده و تبدیل به شمشیری دو لبه شده که هم شیعه و هم اهل سنت را می‌کشد.

وی با اشاره به سختی‌های روشنگری در جامعه خطاب به مربیان عقیدتی گفت: شما در روشنگری با احساسات و هیجانات مردم روبه‌رو هستید و نه با عقل آنها، بنابراین تبیین این موضوع برای افراد کار سختی است.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در بسیج مستضعفین افزود: جریان برائت به معنای دوری از ظالم است که مصداق ظالم در زمان کنونی آمریکا و جریان صهیونیستی در جهان هستند که متأسفانه مسلمان‌ها از این ابزار علیه خود استفاده می‌کنند.

وی با تأکید بر وحدت شیعه و سنی بیان کرد: وقتی مسئله برائت در زمان درست برای مردم تبیین نشود آن وقت جریان سازش در کشور رشد می‌کند تا دست ما را در دست آمریکا بگذارد.

تویسرکانی از جمله راهکارهای تبیین صحیح مفهوم برائت در جامعه را مطالعه دقیق فرمایشات مقام معظم رهبری دانست و افزود: اگر کسی می‌خواهد در خط  اسلام ناب حرکت کند باید گفتمان رهبر انقلاب را درک کند چراکه دلیل عدم رشد تکفیر در جامعه شیعی ما وجود ولایت فقیه است.

وی درباره دومین وظیفه مربیان عقیدتی بسیج نیز تصریح کرد: تربیت مقوله‌ای است که باید به آن توجه ویژه‌ای کرد چرا که کادرسازی و تربیت نیروی طراز انقلاب از جمله وظایف مهم ما به شمار می‌آید.

این مقام مسئول با بیان اینکه هدایت یک انسان هدایت کل بشر است، گفت: با تربیت صحیح است که می‌توان جلوی بسیاری از رفتارهای غیر اخلاقی و انحرافی را در جامعه و افراد گرفت.

وی مصونیت‌سازی و ایجاد سیستمی برای جلوگیری از نفوذ را از دیگر وظایف مهم مدیران عقیدتی برشمرد و افزود: شما باید از نفوذ افراد و افکار منحرف به حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت جلوگیری کنید چرا که در غیر این صورت باید پاسخگو باشید.

تویسرکانی خطاب به بسیجیان تصریح کرد: فرد بسیجی باید بسیجی بماند و کار بسیج نیز توسط بسیجیان انجام شود چرا که در غیر این صورت بسیج نابود می‌شود.

وی عنوان کرد: بسیج نهادی منحصر به فرد در نظام جموری اسلامی است که قرار است در همه حوزه‌ها و عرصه‌ها حضور داشته باشد بنابراین بسیج یک شغل نیست بلکه فکر و فرهنگ عمیق یک ملت است.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X