ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

600میلیارد ریال برای تکمیل طرح گاز رسانی به دیشموک نیاز است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت که برای تکمیل و اجرای کامل طرح گاز رسانی به شهرهای قلعه رئیسی و دیشموک شهرستان کهگیلویه افزون بر600 میلیارد ریال نیاز است.

سید موسی خادمی روز پنجشنبه در حاشیه سفر خود و جمعی از مدیران اجرایی کهگیلویه وبویراحمد به منطقه محروم دیشموک در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فاز نخست این طرح با اجرای حدود 6 کیلومتر لوله گذاری به اتمام رسیده و فاز دوم آن نیز دهه فجر سال جاری آغاز خواهد شد.
پس از کش و قوس های فراوان و پیگیری مسئولان، عملیات گاز رسانی به 2 شهر دیشموک و قلعه رئیسی در شهرستان کهگیلویه از مهر سال گذشته آغاز شد تا با اجرای کامل این طرح، پرونده گاز رسانی به شهرهای کهگیلویه و بویراحمد با اجرای این طرح بسته شود.
استان 700هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد دارای 17 شهر و حدود یکهزار و 676 روستای دارای سکنه است.
میانگین پوشش گازرسانی در شهرهای این استان هم اکنون 98 درصد گزارش شده که با برخورداری مردم شهرهای دیشموک و قلعه رییسی میزان گازرسانی در شهرهای کهگیلویه وبویراحمد به 100درصد خواهد رسید.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد طول شبکه گاز رسانی به قلعه رئیسی را 73 کیلومتر و دیشموک را 90 کیلومتر ذکر کرد و گفت: 160 روستا در حریم 15 کیلومتری این 2 شهر گاز رسانی خواهند شد.
خادمی جمعیت برخوردار از نعمت گاز رسانی با تکمیل و بهره برداری از این طرح مهم را افزون بر 50هزار نفر ذکر کرد.
علی پوزش فرماندار کهگیلویه نیز گفت: با بهره برداری از این طرح 732 خانوار در شهر قلعه رئیسی و 978 خانوار در شهر دیشموک از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
این بخش‌ها حدود 50 هزار نفر جمعیت دارند.
بیش از 98 درصد جمعیت شهری و 50درصد جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.
بخش دیشموک با 23 هزار نفر جمعیت و 85 روستا در 90 کیلومتری دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه قرار دارد.
خبرنگار: حمید جهان** انتشار دهنده:حسینعلی راشکی
3016/8005/7531


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «600میلیارد ریال برای تکمیل طرح گاز رسانی به دیشموک نیاز است» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X