ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بزرگداشت سومین روز ارتحال آیت الله هاشمی در تبریز

تبریز - ایرنا - مراسم ترحیم سومین روز ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار امام و رهبری روز پنجشنبه در مسجد جامع تبریز برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مراسم بزرگداشت درگذشت آیت الله هاشمی با حضور مقامات لشکری و کشوری و خیل انبوه دوستداران ایشان در مسجد جامع تبریز با مداحی ذاکران اهل بیت و سخنرانی درخصوص شخصیت والای انقلابی، سعه صدر و شخصیت بی بدیل وی برگزار شد.
سخنران مراسم در توصیف شخصیت آیت الله هاشمی وی را یک شخصیت بزرگ دینی دانست و گفت: آقای هاشمی قبل از اینکه شخصیت ساسی باشد، فقیه و عالم بزرگ دینی است.
سید جلال الدین حسینی افزود: ایشان حتی در زندان هم از فعالیت های علمی و تفسیر قران غافل نبود و در زندان 20 جلد تفسیر قران نوشته و علاوه بر آن فرهنگ قرآن را هم تالیف کردند.
وی با بیان اینکه همزمان با نهضت امام خمینی(ره)، هاشمی نیز فعالیت های سیاسی خود را آغاز کرد، ادامه داد: این بزرگمرد جان و مال خود را فدای انقلاب کرده و از اول در خدمت نظام، امام و رهبری بودند.
حسینی با بیان اینکه برخی بدخواهان ایشان را متهم به در مقابل رهبری بودن کردند، خاطر نشان کرد: با درگذشت آقای هاشمی همه دروغ ها و تهمت ها رنگ باخت.
وی اضافه کرد: آقای هاشمی همواره روی دو نکته تاکید می کردند و آن اینکه ' من روی دو چیز معامله نمی کنم، یکی انقلاب و دیگری مقام رهبری'.
حسینی مرگ عالم دینی را مصیبتی غیرقابل جبران برای مسلمانان دانست و گفت: بیایید قدر علما را در زمان حیات شان بدانیم و آقای هاشمی بعد از مرگ قدرشان دیده شد.
وی با بیان اینکه آیا الان تهمت زنندگان شرمنده نیستند، تاکید کرد: الان وظیفه ما حمایت از مراد ایشان (رهبر معظم انقلاب) است و همه دور او جمع شویم تا انقلاب و نهضت مان حفظ شود.
خبرنگار: نعمت مرادپور ** انتشاردهنده: محمد رستگار
6132/6183


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X