مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سبزوار برگزار شد

سبزوار- ایرنا- مراسم بزرگداشت آیت‌ الله هاشمی رفسنجانی روز پنجشنبه با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولان اجرایی و اقشار مختلف مردم در مسجد جامع این شهر برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مسئول سابق دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سبزوار در این مراسم گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی نقش بارزی در مبارزات علیه رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی داشت.
حجت الاسلام علی اصغر جعفری نسب افزود: مبارزات آیت الله هاشمی رفسنجانی از خرداد سال 42 آغاز شد و حتی ماموران حکومت پهلوی ایشان را در ترور حسنعلی منصور نخست وزیر شاه نیز دخیل دانستند.
وی اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی بیش از چهار سال از عمر خود را به صورت پراکنده در زندان های مخوف رژیم ستم شاهی سپری کرد و شکنجه در زندان را برای حفظ ارزش های اسلامی تحمل نمود.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی تاثیر بسیار در حفظ انقلاب اسلامی داشت و نام وی با انقلاب زنده خواهد بود.
حجت الاسلام جعفری نسب افزود: جانشینی فرمانده کل قوا در دوران دفاع مقدس، 2 دوره ریاست جمهوری، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست مجلس خبرگان رهبری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله مسئولیت های ایشان در دوران حیاتش بود.
وی اظهار کرد: فعالیت های آیت الله هاشمی رفسنجانی در دوران ریاست جمهوری پس از جنگ سبب شد وی از جانب مردم به دریافت لقب سردار سازندگی مفتخر شود.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی همگام با رهبری بود و تلاش منافقین و ضد انقلاب برای ایجاد فاصله بین وی با رهبری بی نتیجه ماند.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه 19 دی به دلیل عارضه قلبی در سن 82 سالگی درگذشت.
8145/7500/ 6053 خبرنگار: حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سبزوار برگزار شد» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X