ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخشش جبهه مقاومت در منطقه و وحشت تمام نشدنی رژیم صهیونیستی

تهران - ایرنا - تلاش های ارتش و نیروهای مردمی سوریه و مقاومت اسلامی در این کشور و پیروزی های چشمگیری آنان در صحنه سیاسی و نظامی منطقه موجب شده تا گروه های تروریستی و معارض تحت حمایت کشورهای غربی - عربی به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی شکست سنگینی را متحمل شوند و بدین ترتیب قدرت سیاسی و نظامی محور مقاومت اسلامی در منطقه، بیش از پیش افزایش یافته است.

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان آبان ماه سال جاری در دیدار با هیاتی از شخصیت های حزبی سوری، تاکید کرد که جنگ با تکفیری ها در سوریه بخشی از نبرد با رژیم صهیونیستی است.
شیخ قاسم هم با تاکید به اینکه «جنگ با تکفیری ها در سوریه بخشی از نبرد با رژیم صهیونیستی است»، تصریح کرد که ایثارگری و فداکاری مجاهدان مقاومت در سوریه برای حمایت از محور مقاومت و نسل های آینده در مقابل توطئه های صهیونیستی کردن منطقه و سلب گزینه ها و حاکمیت آنها است.
تارنمای مجله آمریکایی «نیوزویک» در گزارشی با پرداختن به ابعاد تحولات جاری سوریه و پیروزی محور مقاومت در این کشور نوشت: دولت سوریه با حمایت حزب‌الله و روسیه توانست بعد از نبردی پرهزینه و طولانی (بر سر حلب) پیروز شود.
تارنمای این مجله آمریکایی در ادامه با اشاره به حماسه آزادسازی حلب با کمک محور مقاومت اسلامی در منطقه تاکید کرده که دولت سوریه با کمک حزب الله و روسیه بالاخره پیروزی در جنگ حلب را اعلام کرد و سازمان ملل متحد 34 هزار شورشی (تروریست) را از این منطقه تخلیه کرد.
این نشریه می نویسد، دولت سوریه موفق به خلع سلاح بسیاری از این شورشیان شده و اکنون حزب الله پیروز نبرد در حلب است.
اذعان این نشریه آمریکایی به قدرت حزب الله و نیروهای مردمی سوریه در حالی است که آزادسازی حلب در عرصه سیاسی حاوی این پیام بود که دولت و ملت سوریه در پرتو الطاف الهی و مقاومت و ایثارگری های جوانان خود توانسته است، در برابر فشارهای گسترده گروه کشورهای غربی ضدسوری در حلب، به اهداف مقدس خود دست یابد و این پیروزی حاصل مقاومت و عزم و اراده رزمندگان جبهه مقاومت اسلامی در برابر گروه های تروریستی به سرکردگی آمریکا و چند کشور غربی - عربی بود.
حماسه آزادسازی حلب در حالی رخ داد که کشورهای غربی-عربی ضدسوری به ویژه آمریکا هیچگاه در عمل حاضر نشدند گروههای مسلح تحت الحمایه خود موسوم به معارضان معتدل را از تروریست ها در شرق حلب جدا کنند و همواره مانع از ریشه کنی تروریسم در این کشور بوده اند و هرگاه به بهانه ای، راه را برای ادامه اقدامات شوم تروریستی آنها فراهم می کردند.
این مجله آمریکایی در ادامه می افزاید: اگرچه حزب الله بارها با تهدیدهای بزرگی مواجه شده است، اما موفقیت آنها در سوریه به این معناست که آنها می توانند به جنوب اسرائیل (سرزمین های اشغالی) نزدیک شوند.
این نشریه آمریکایی در ادامه و به نقل از یک نیروی کماندوی حزب الله لبنان می نویسد: ما (حزب الله) هرگز نمی خوابیم، همیشه چشممان به دنبال آنها (صهیونیست ها) است.
ترس و وحشت رژیم صهیونیستی از حماسه مقاومت رزمندگان دلیر اسلام در سوریه، عراق و یمن به روشنی گویای این مطلب است که اراده‌ مستحکم و آهنین سربازان جبهه مقاومت اسلامی توانسته است توطئه شوم محور تروریستی- تکفیری منطقه به سرکردگی آمریکا و غرب را با شکست مواجه سازد و بار دیگر پیروزی 'حق بر باطل' را به واقعیتی مسلم تبدیل کند.
کارشناسان سیاسی منطقه بر این باورند که پیروزی های ارتش سوریه و همپیمانانش در حلب، شروعی برای پایان روند جنگ جهانی علیه سوریه و محور مقاومت اسلامی است و تحولات اخیر منطقه تاکیدی بر تقویت توان مقاومت بعد از بیش از چهار سال ورود آن به سوریه و گسترش حضورش در همه میدان های نبرد از جمله در مقابل دشمن صهیونیستی به عنوان بزرگترین تهدید جهان اسلام است.
اذعان این نشریه آمریکایی به قدرت خیره کننده محور مقاومت در منطقه در حالی است که گسترش روزافزون فرهنگ مقاومت در منطقه از یک سو و افزایش تاثیر کنشگری سیاسی و نظامی آن در عرصه سیاسی و نظامی منطقه از سوی دیگر، موجب شد تا دشمنان منطقه ای بویژه رژیم صهیونیستی که در توهمات باطل خود به عقب نشینی مقاومت دل بسته بودند، اکنون شکست خورده و در تصمیم گیری های خود دچار دستپاچگی شوند.
اکنون که فریاد رسای مقاومت در مناطق گوناگون حلب، طنین انداز شده و پیروزی های نظامی و سیاسی محور مقاومت تحولات منطقه ای را تحت شعاع خود قرار داده، جبهه مقاومت با اتکا بر الطاف الهی و نیز عزم، اراده و توان نیروهای مومن انقلابی، گام نهایی را برای ریشه‌کنی تروریسم در منطقه برخواهد داشت که به یاری خدواند در آینده نزدیک این فتح بزرگ نیز به دست خواهد آمد.
بی تردید پیروزی های چشمگیر محور مقاومت در سوریه تحولی عظیم در نبردهای سرنوشت ساز آینده خواهد بود و نظام سوریه خواهد توانست با این پیروزی بر عمده مواضع گروه های تروریستی سیطره یابد و موقعیت برتر خود در سطوح سیاسی و دیپلماتیک در هر مذاکره بین المللی جدید را نشان دهد، که نتیجه شیرین آن پیروزی قاطع محور مقاومت در سوریه و شکست تروریسم منطقه ای تحت حمایت آمریکا و غرب خواهد بود.
این نشریه آمریکایی در ادامه نتیجه گیری می کند که بیش از یک دهه است که جنگ میان لبنان و اسرائیل شعله ور شده و حالا به نظر می رسد نبرد جدیدی در انتظار باشد. حزب الله نبرد چشمگیری در سال 2006 با اسرائیل (رژیم صهیونیستی)داشت و از آن زمان حزب الله بیشتر مسلح شده است و اکنون سران اسرائیل از قدرت حزب الله بسیار نگران هستند.
حقیقت آن است که پیروزی های ارتش سوریه و همپیمان خود در حلب، شروعی برای پایان روند جنگ جهانی علیه سوریه و محور مقاومت است و تحولات اخیر منطقه و نیز پیروزی های چشمگیر حزب الله لبنان، تاکیدی بر تقویت توان مقاومت بعد از بیش از چهار سال ورود آن به سوریه و گسترش حضورش در همه میدان های نبرد از جمله در مقابل دشمن صهیونیستی به عنوان بزرگترین تهدید جهان اسلام است.
خاورم**9377**1275
گزارش از حمید اوضح*انتشار دهنده: مجید جعفری


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X