ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نیروهای عراقی کنترل جنوب ساحل رود دجله در شهر موصل را به دست گرفتند

تهران- ایرنا- فرماندهی عملیات 'نینوا می آییم' امروز (پنجشنبه) از آزاد سازی محله سومر و الساهرون در ساحل چپ شهر موصل در محور شرقی عملیات بازپس گیری این شهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات آزادسازی موصل گفت: نیروهای واکنش سریع و لشکر پنج پلیس فدرال عراق امروز توانستند محله سومر و الساهرون در ساحل چپی شهر موصل را آزاد و پرچم عراق را بر فراز ساختمان های آن نصب کنند.
وی افزود: نیروهای واکنش سریع عراق در این عملیات خسارت های زیاد جانی و مالی به داعش وارد کردند.
منابع امنیتی عراقی پیش از این اعلام کردند که نیروهای حاضر در عملیات آزادسازی محور شمالی موصل، محله هفت نیسان این شهر را از داعش پس گرفتند.
نیروهای مردمی و ارتش عراق، عملیات آزادسازی موصل را 26 مهر آغاز کردند، اما به دلیل سکونت هزاران شهروند عراقی در این شهر، روند آزاد سازی موصل به کندی پیش می رود.
نیروهای عراقی طی دو هفته گذشته با حرکت به سمت مناطق جدید و رسیدن به رود دجله توانستند به سمت منطقه دانشگاه موصل پیشروی کنند.
همچنان بخش غربی موصل تحت اشغال کامل داعش است.
خاورم** 1453*1275
مترجم: آمنه دهقان*انتشار دهنده: مجید جعفری


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X