ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمالوندی: آمریکا تعهد داد که آثار تمدید آیسا در عرصه عمل وجود نخواهد داشت

پنج‌شنبه 23 دی 1395 - 14:14 کمالوندی: اطلاعات هسته‌ای ایران از سوی ۳ کشور درز پیدا کرده است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به نشست کمیسیون مشترک برجام در وین اعلام کرد که طبق قول آمریکایی ها قرار نیست آیسا اثر اجرایی داشته باشد.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا از خبرگزاری صدا و سیما، بهروز کمالوندی تصریح کرد: در این نشست (نشست کمیسیون مشترک برجام)، موضوع اعتراض جمهوری اسلامی ایران به نقض برجام بدنبال تمدید تحریم‌های ضد ایرانی در کنگره و سنای آمریکا مطرح شد و بقیه کشورها نیز به نوعی با نگرانی ما همراه بودند.»

وی افزود: «در نشست کمیسیون مشترک تاکید شد که اگر آثار این تحریم‌ها بخواهد اجرایی شود قطعا نقض فاحش برجام انجام گرفته است.»

کمالوندی تاکیدکرد: «در این نشست مسئولان آمریکایی به دیگر اعضای این کمیسیون نیز قول دادند که قطعا آثار تمدید آیسا در عرصه عمل وجود نخواهد داشت.»

وی تصریح کرد: «البته این نکات را آقای عراقچی، معاون وزیر امور خارجه باید اعلام کنند اما از نگاه ما، تمدید تحریم‌ها بر ضد ایران نقض برجام است و علی‌القاعده قرار نیست طبق قول آمریکایی‌ها اثر اجرایی داشته باشد.»

سخنگوی سازمان انرژی اتمی همچنین با اشاره به دیدگاه هیات حاکمه جدید آمریکا راجع به برجام گفت: «از نظر ایران، تمدید تحریم‌ها بر ضد ایران (آیسا) نقض برجام است؛ این موضوع همچنان روی میز قرار دارد و از دید برخی کشورها نیز در کمیسیون مشترک، نقض محسوب شد و عملیاتی شدن آن می تواند شرایط را به‌گونه‌ای دیگر رقم بزند.»

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری آنا می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری آنا منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X