ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر کشور: سفرهای استانی دولت واحدهای صنعتی نیمه‌تعطیل را فعال کرد

پنج‌شنبه 23 دی 1395 - 14:21 نشست خبری وزیر کشور

وزیر کشور از قسمت‌های مختلف واحد تولیدی و صنعتی آلومرول بازدید و از نزدیک با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه این شرکت آشنا شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی‌فضلی پس از بازدید از بخش‌های مختلف، در نشست با مدیران این شرکت حاضر شد و در جریان تنگناها و چالش‌های این واحد تولیدی و صنعتی قرار گرفت.

رحمانی‌فضلی در این نشست گفت: در سفرهای امسال کاروان تدبیر و امید به استان‌های مختلف کشور، بیشتر واحدهای تعطیل و نیمه‌تعطیل به حالت فعال درآمده است.

وزیر کشور ادامه داد: با فعال‌سازی بخش مسکن، شرکت آلومرول اراک فعال‌تر می‌شود و می‌توان ارزش افزوده و درآمدهای اقتصادی بیشتری برای این استان و کشور کسب کرد.

مدیرعامل شرکت آلومرول اراک نیز در این نشست گفت: این شرکت طرحی را در خیرآباد اراک در دست اجرا دارد که فاز اول آن بدون استفاده از هیچ‌گونه تسهیلات و از طریق سرمایه‌گذاری خود شرکت، 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محسن محمدی افزود: پیش‌ بینی شده فاز اول این طرح اردیبهشت‌ماه سال 96 به بهره‌برداری رسد و با افتتاح این طرح کمک بزرگی به جلوگیری از خام‌فروشی و افزایش ارزش افزوده برای واحدهای تولیدکننده آلومینیوم ایجاد می‌شود.

وی بیان کرد: بهره‌برداری کامل از این طرح نیازمند اعتباری معادل 150 میلیون یورو است که تأمین آن حمایت‌های دولتی را طلب می‌کند و با راه‌اندازی این شرکت 2 هزار اشتغال جدید فراهم می‌شود.

وزیر کشور امروز در سفر یک روزه خود به استان مرکزی در نشست کارگروه امور اجتماعی و فرهنگی، نشست مشترک شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهرداران، دهیاران و کارآفرینان روستایی این استان حضور می یابد.

شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور فعالان اقتصادی و بخش خصوصی و دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان از دیگر برنامه‌های وزیر کشور و جانشین رئیس‌جمهوری در شورای اجتماعی کشور در سفر به استان مرکزی است.

[ منبع این مطلب سایت خبرگزاری آنا می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری آنا منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X