ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعلام وضعیت فوق العاده در ترکیه تعطیلات گردشگران خارجی را تحث تاثیر قرار نمی‌دهد

ترکیه
سفارت ترکیه در ایران اعلام کرد: تدابیر امنیتی ایجاد شده، زندگی روزمره شهروندان ترکیه، مسافرت و تعطیلات کسانی که به کشور سفر می‌کنند را به هیچ شکل تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، رایزنی فرهنگی و گردشگری سفارت ترکیه در تهران در اطلاعیه‌ای با اشاره به اعلام کرد وضعیت فوق العاده در این کشور عنوان داشت: تدابیر امنیتی ترکیه محتوایی محدود کننده برای حقوق و آزادی‌های اساسی ندارد و مسافرت و تعطیلات کسانی که به این کشور سفر می‌کنند را تحت تاثیر قرار نداده است.

در این اطلاعیه آمده است: وضعیت فوق‌العاده سه ماهه که در سراسر کشور از تاریخ 31 تیرماه 1395 اعلام شده، مجموعه تدابیری در چارچوب حقوقی قانون اساسی به منظور افزایش تدابیر امنیتی با هدف فراهم کردن زمینه مبارزه حاکمیت با تهدیدات علیه حقوق و آزادی‌های شهروندان است.

تدابیر یادشده محتوایی محدود کننده برای حقوق و آزادی‌‌های اساسی ندارد.

تدابیر امنیتی که اعمال خواهد شد، زندگی روزمره شهروندان ترکیه، مسافرت و تعطیلات کسانی که به کشور سفر می‌کنند را به هیچ شکل تحت تاثیر قرار نداده، هیچ‌گونه مانعی در برابر روند گردشگری بین‌المللی و ترافیک هوایی به وجود نخواهد آورد.

وضعیتی نامطلوب در خصوص امنیت گذران تعطیلات میهمانان در تمامی مقاصد گردشگری ما مطرح نیست.

به گزارش تسنیم پس از کودتای نافرجام در ترکیه موجی از بازداشتها در این کشور ایجاد شد و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور بعد از نشست شورای عالی امنیت ملی اعلام وضعیت فوق العاده کرد که برای 3 ماه در این کشور ادامه خواهد داشت. اردوغان یادآور شد این دوره 3 ماهه امکان تمدید نیز دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X