ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بهینه‌ترین خودروی الکتریکی جهان را ببینید/رکوردشکنی مصرف الکتریکی معادل 0.0091 بنزین در ۱۰۰ کیلومتر

بهینه‌ترین خودروی الکتریکی جهان را ببینید/رکوردشکنی مصرف الکتریکی معادل 0.0091 بنزین در ۱۰۰ کیلومتر دانش > فناوری - طی کردن مسافت‌های طولانی با خودروهای الکتریکی هنوز یک مشکل جدی است. در یک رکوردشکنی جدید اما به گزارش ایسنا، دانشجویان دانشگاه فنی مونیخ توانسته‌اند رکورد بهینه ترین خودروی الکتریکی جهان را در گینس ثبت کنند.

با وجود تلاش سازندگان خودروهای جاده‌ای برای بهینه‌تر کردن آن‌ها، هنوز مشکل جدی مصرف سوخت آن‌ها باعث شده تا سازه‌های فوق سبک ساخت دانشجویان در جایگاه بالاتری از لحاظ بهره‌وری قرار بگیرد.

گروه TUfast Eco با خودروی خود توانستند ثابت کنند که با مقدار کمی از انرژی می‌توان مسیری طولانی را طی کرد.

این خودرو یک نمونه اصلاح شده TUfast eLi14 بود که در ابتدا برای رقابت ماراتن Shell Eco ساخته شده بود. موتور این خودرو برای بهره‌وری بیشتر با یک کنترلگر ویژه، تعویض آهنربا و سیم‌پیچ‌های نقره‌ای ارتقا پیدا کرد. همچنین رینگ‌های اصلی با نمونه‌های جدید تعویض شد و یاتاقان‌های با اصطکاک فوق کم به آن افزوده شد.

با این اوصاف، این تیم توانست مصرف انرژی 1142 کیلومتر بر کیلووات را مدیریت کند. پس از یک دور رانندگی، آن‌ها سرعت کنترلگر و فشار لاستیک‌ها را ارتقا بخشیده و توانستند به میزان مصرف 1232 کیلومتر بر کیلووات انرژی معادل حدود 0.0091 لیتر بنزین در 100 کیلومتر دست یابند. این مسئله با محاسبات فنی به صورت تئوری به معنای توانایی طی ۱۰ هزار و ۹۵۶ کیلومتر با یک لیتر  بنزین خواهد بود. 

۵۴۵۴

کلید واژه ها: خودروی الکتریکی - فناوری -

[ منبع این مطلب سایت خبرآنلاین،علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرآنلاین،علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X