ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

از دست‌فروشان و دوره‌گردها خرید نکنید

دستفروشی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: مردم باید توجه داشته باشند که از دست‌فروشان و دوره‌گردها خرید نکنند و در صورت بروز تخلف، شکایات فقط با ارائه فاکتور خرید قابل پیگیری خواهد بود.

مرتضی ممیزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا گفت: با توجه به شکایت تعدادی از همشهریان مبنی بر خرید کالا از تعدادی دست‌فروش به دلیل تحویل کالای معیوب و غیرقابل استفاده به اطلاع می‌رساند همه کالاهایی که توسط این اشخاص به‌ فروش می‌رسد قاچاق، بی‌کیفیت و فاقد هرگونه اعتبار بوده و در صورت بروز مشکلاتی از قبیل غیر‌قابل استفاده بودن دستگاه‌های خریداری شده قابل پیگیری در محاکم قضایی نیست.

وی عنوان کرد: همه کالاها باید از فروشگاه‌های معتبر به همراه فاکتور خرید تهیه شود تا در صورت بروز تخلفات صنفی ضمن طرح شکایت، قابلیت پیگیری را داشته باشد.

این مسئول تاکید کرد: افراد جهت خرید کالا به خصوص کالاهای پرمصرف و اجناسی که نیاز به گارانتی دارند حتما به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان اظهار کرد: همشهریان باید همواره در خرید کالا دقت نظر داشته باشند تا کالای با کیفیت خرید کنند و در صورت اطلاع نداشتن در خصوص جنس مورد تقاضا هرگز به دست‌فروشان و دوره گردان اعتماد و اطمینان نکنند.

وی خاطرنشان کرد: نوع دیگری از دست‌فروشی که در این چند ساله رواج یافته است، مراجعه به در منازل و فروش اجناس بی‌کیفیت با تعاریف کذایی است که همشهریان در این حوزه باید دقت‌نظر بیشتری داشته باشند.

این مسئول افزود: علاوه بر این برخی از دست‌فروشان با بهانه‌هایی چون قاچاق بودن کالا درخواست ورود به منازل می‌کنند تا بتوانند کالای قاچاق و بی‌اعتبار خود را به راحتی بفروشند و لذا افراد علاوه بر توجه به خطر این نوع فروش از کالا، بدانند که این کالاها کاملا بی‌کیفیت بوده و فروشنده دوره‌گرد می‌کوشد تا از نداشتن اطلاع فرد به نفع خود سودجویی کرده و کالاهای خود را با نام اجناس با کیفیت به فروش برساند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان اظهار کرد: همشهریان همواره باید تیزبینی خود را حفظ کرده و در صورت مشاهده چنین دوره‌گردهایی با ارائه شماره پلاک خودرو و یا اسناد شناسایی معتبر سریعا مراتب را جهت پیگیری به نیروی انتظامی اطلاع دهند.


انتهاي پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X