ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رایزنی معاون وزیر خارجه با وزیر مشاور در امور خارجه سنگاپور

کوالالامپور – ایرنا – 'ابراهیم رحیم پور' معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه که به منظور برگزاری سومین نشست کمیته مشورتی سیاسی در سنگاپور به سر می برد روز چهارشنبه با 'ژوزفین تئو' وزیر مشاور در امور خارجه این دولت – شهر جنوب شرق آسیا دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش ایرنا، در این دیدار طرفین از روند رو به رشد مراودات و همکاری های دو کشور تمجید و با اشاره به دستاوردهای سفر 'ایسواران' وزیر صنعت و تجارت سنگاپور در راس هیات 60 نفره به تهران و سفرهای جداگانه 'محمدجواد ظریف' و 'علی ربیعی' وزرای امور خارجه و تعاون کار و رفاه اجتماعی به سنگاپور در چند ماه گذشته، زمینه را برای آغاز همکاری های تجاری و سرمایه گذاری آماده دانستند.
رحیم پور با ابراز امیدواری نسبت به سفر 'لی هسین لونگ' نخست وزیر و معاون نخست وزیر سنگاپور به تهران در آینده نزدیک و سفر 'ولی الله سیف' رییس بانک مرکزی کشورمان به سنگاپور با توجه به دعوتنامه های مبادله شده، از تجار و سرمایه گذاران سنگاپوری دعوت کرد در پروژ ه های آماده سرمایه گذاری ایران از جمله نفت و گاز، هتل سازی، برج سازی، پروژه های آب شیرین کن و جاده سازی و راه آهن شرکت کنند.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان روز سه شنبه نیز با 'حلیمه یعقوب' رییس مجلس سنگاپور دیدار و رایزنی کرد.
رییس مجلس سنگاپور با استقبال از الحاق ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرق آسیا (آ.سه.آن)، بر عزم سنگاپور برای توسعه روابط کشورش با ایران تاکید کرد.
مقام های ایران و سنگاپور در دوران پساتحریم در رایزنی های خود تلاش دارند با افزایش همکاری ها میزان مبادلات تجاری 5 میلیارد دلاری قبل از تحریم ها را احیا کنند.
آساق**1611


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X