لزوم احیای سینماهای قدیمی پایتخت

حق شناس عضو شورای شهر تهران

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از لزوم احیا سالن‌های سینما و تئاتر قدیمی تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، حق‌شناس در حاشیه بازدید از سینما آزادی که به مناسبت روز ملی سینما انجام شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: حضور رئیس شورای شهر و مسوولان شهری در سینما آن هم در روز ملی نشان از این است که این دوره شورا و مدیریت شهری رویکرد جدی به هنر و سینما دارد.

وی با بیان اینکه سینما به مشابه دروازه و پل ارتباطی میان جامعه و هنر امروز است، گفت: بر همین اساس ما در شورای شهر رویکرد افزایش زیرساخت‌ها و پردیس‌های سینمایی را در چهار سال آینده دنبال خواهیم کرد و سعی داریم در هر منطقه سینما یا پردیس سینمایی ایجاد کنیم و با تکمیل زیرساخت‌ها به اقتصاد هنر و سینما کمک می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر رویکرد شهرداری درخصوص سینما و سالن‌های تئاتر قدیمی و تعطیل‌شده بخصوص در خیابان لاله‌زار گفت: خیابان لاله‌زار، خیابان باارزشی است که در بافت تاریخی و قدیمی تهران قرار دارد که تعداد زیادی سالن تئاتر و سینمای قدیمی در آن وجود دارد که باید ضمن شناسایی تئاترهای ایمن‌تر نسبت به تقویت آنها اقدام کنیم.

حق‌شناس با بیان اینکه خیابان سی‌تیر سنگ‌فرش شده، گفت: شاید بتوانیم این رویکرد را در خیابان‌های ناصرخسرو و لاله‌زار البته با هماهنگی صنوف شاغل در این خیابان‌ها انجام دهیم تا رینگ تاریخی تکمیل شود.

وی با بیان اینکه باید سازوکاری ایجاد شود تا سینماهای قدیمی همچون سینما کریستال و سالن‌های تئاتر احیا شود تا فضای شهری تهران قدیم احیا شود، گفت: خوشبختانه شاهد هستیم که خانه اتحادیه که لوکیشن سریال معروف دایی جان ناپلئون بوده توسط شهرداری خریداری و بازسازی شده است که کار بسیار ارزشمندی و البته باید در کنار آن مجموعه‌ای از پردیس‌ها و سالن‌های سینمایی قدیمی نیز احیا شود.

به گزارش ایسنا، در این بازدید شبانگاهی حجت نظری عضو شورای شهر، محسن هاشمی رئیس شورای شهر، مجتبی عبداللهی معاون خدمات اجتماعی شهرداری نیز در این بازدید حضور داشتند.

انتهای پیام

منبع مطلب
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایسنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در مجله اینترنتی جدیدترین ها با رعایت حقوق معنوی منتشر کننده مطلب به صورت خودکار و ماشینی بازنشر شده است، لینک منبع این مطلب در زیر این قسمت قرار گرفته است.
لزوم احیای سینماهای قدیمی پایتخت - خبرگزاری ایسنا، اجتماعی
برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم احیای سینماهای قدیمی پایتخت» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت خبرگزاری ایسنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.