واحد پول گرجستان چیست؟

واحد پول گرجستان لاری است که در بازارهای بین المللی به اختصار GEL گفته می‌شود. پول خرد این کشور تتری است که به صورت سکه در دسترس قرار دارد. پرچم گرجستان - نقشه گرجستانگرجستان از جمله کشورهایی است که به دلیل نزدیکی به ایران و ارزان بودن مسافرت به آن، مقصد بسیاری از ایرانیان است که قصد گذراندن تفریح در ایام تعطیل را دارند. آب و هوای مناسب، مراکز تفریحی و سرگرمی بسیار و ... عواملی هستند که باعث شده سفر به این کشور کوچک، از طرف ایرانیان روز به روز افزایش یابد. نیاز به دانستن پول رایج این کشور و شناخت آن می‌تواند ما را به سپری کردن اوقاتی خوش در گرجستان سوق دهد.
واحد پول کشور گرجستان چیست؟لاری (گرجی: ლარი؛ ایزو ۴۲۱۷: GEL) واحد پول کشور گرجستان است که به صورت GEL معمولا بر روی محصولات درج می‌شود. پول خرد گرجستان تتری نامیده می‌شود که هر ۱۰۰ تتری معادل ۱ لاری می‌باشد.GEL مخفف کلمه GEORGIAN LARI  می‌باشد.
لاری به شکل اسکناس‌های ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰، ۱۰۰ لاری و گاهی ۲۰۰, ۵۰۰ لاری ترویج دارد. تتری هم به شکل سکه های ۱، ۲، ۵، ۱۰، ۲۰، ۵۰ تتری می‌باشد.
200 لاری گرجستان
راهنمای سفر به گرجستانقیمت اجناس در گرجستان چقدر است؟قیمت اکثر اجناس در گرجستان معمولا به صورت واحد پول گرجستان لاری خرید فروش میشود به جز ملک و ماشین که معمولا با دلار امریکا محاسبه میشود و خرید فروش می‌گردد و قیمت غذا در گرجستان نیز در بیشتر رستوران ها به لاری محاسبه میشود به جز تعداد کمی از بارها و کلاب ها و رستوان های خاص.
100 لاری گرجستانتبدیل پول در گرجستانغالبا در سطح شهرهای گرجستان تعداد زیادی صرافی دیده میشوند که این امکان را برای گردشگران فراهم می کند تا هر نوع پولی را به لاری یا تتری تبدیل کنند . معمولا این تبادلات از دلار آمریکا به لاری اتفاق میافتد چرا که نوسانات منطقی تری نسبت به هم دارند اخیرا هر 100 دلار آمریکا معادل 230تا 270 لاری با اندکی نوسان بوده . برای تبدیل به بانک هم میتوان مراجعه کرد البته کمی کارمزد بانکها بیشتر از صرافی هستند . فقط نکته ای که باید در رابطه با آن دقت نمود این است که برخی از صرافی ها تابلو قرمزی به درب شان نصب کردند که نوشته گرجی و انگلیسی آن به معنی دریافت پورسانت بیشتراست .توصیه میشود در مبالغ زیاد در این صرافی ها تبدیل صورت نگیرد چراکه ضررش زیاد است.
مناطق گردشگری در گرجستاننسبت لاری به دیگر واحدهای پولی جهان (سپتامبر 2017)
 246 لاری 100 دلار آمریکا
 295 لاری 100 یورو
 327 لاری 100 پوند انگلستان
 1355 تومان 1 لاری

50 لاری گرجستان
2 تتری گرجستان
1 تتری گرجستانگروه گردشگری ستاره
منبع مطلب
مطلب فوق در سایت مجله اینترنتی ستاره، گردشگری منتشر شده و صرفا در مجله اینترنتی جدیدترین ها با رعایت حقوق معنوی منتشر کننده مطلب به صورت خودکار و ماشینی بازنشر شده است، لینک منبع این مطلب در زیر این قسمت قرار گرفته است.
واحد پول گرجستان چیست؟ - مجله اینترنتی ستاره، گردشگری
برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واحد پول گرجستان چیست؟» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت مجله اینترنتی ستاره، گردشگری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.