واحد پول چین چیست؟

واحد پول چین یوان است و با نام اختصاری CNY شناخته می‌شود. رنمینبی (Renminbi (RMB در واقع مانند استرلینگ در انگلستان یکای ارزش واقعی است. نقشه چین - پرچم چین
کشور چین با جمعیتی در حدود 20 درصد جمعیت کره زمین، کشوری است که در اقتصاد هر کشور دیگری در جهان نفوذ کرده و تاثیرات خود را بر تمامی بنگاه‌های اقتصادی مقصد گذاشته است. دانستن واحد پول چین و آگاهی از ارزش پول این کشور باعث می‌شود که تجار وارد کننده به سود بیشتری دست یابند.
واحد پول چین چیست؟یوان چین (نشان:元؛ کد:CNY) یکای جدید شمارش ارز کشور چین است. یوان چینی که با نام رنمینبی (Renminbi (RMB نیز شناخته می‌شود، در سرتاسر کشور چین به عنوان پول رسمی کشور شناخته می‌شود؛ در صورتی که در هنگ کنگ و ماکائو، دلار هنگ کنگ و pataca پول رایج کشور هستند.واحد پایه رنمینبی، یوان است که علامت اختصاری آن به صورت ¥نوشته می شود.
معرفی شهرهای توریستی و جاذبه‌های گردشگری چین100 یوان چین
فرق میان یوان و رنمینبی همانند فرق میان پوند و استرلینگ است. پوند (بجای یوان) یکای حساب و استرلینگ (بجای رنمینبی) ارز واقعی است.
یوان خود نیز از اعضای کوچکتری به نام جیائو و فن تشکیل می‌شود به طوری‌که:
1 یوان = 10 جیائو
10 جیائو = 10 فن
در برخی نقاط کشور چین، به یوان، kuai و jiao نیز گفته می‌شود. پول رایج کشور چین، توسط بانک جمهوری خلق چین و در واحدهای یک، دو، پنج، ده، بیست، پنجاه و صد یوان صادر می‌شود. سکه‌های jiao و fen نیز در اندازه‌های 1، 2 و 5 عرضه می‌شوند. بسیاری از مسافران باید حتما در طی سفر خود، پول خود را به واحد پولی رایج کشور مقصد تبدیل کنند. در کشور چین، تبدیل ارز در اکثر بانک‌ها، هتل‌ها و فرودگاه‌ها انجام می‌شود.
50 یوان چین
همواره به یاد داشته باشید به دلیل کم نوسان بودن قیمت دلار، از بردن دیگر ارزها به کشور چین خودداری نمایید. به دلیل نا آشنا بودن بسیاری از افراد به زبان چینی و عدم آگاهی چینی‌ها به زبان انگلیسی بهتر است تبدیل دلار را در هتل و بانک‌ها انجام داده و از رفتن به مکان‌های غیرقابل اطمینان پرهیز نمایید. هزینه تاکسی در چین نسبتا ارزان بوده و فقط مراقب پول‌های تقلبی در این کشور باشید.
جاذبه‌های گردشگری هنگ کنگ چینهمه‌چیز درباره دیوار چینجاذبه‌های گردشگری شانگهای چین
تبدیل ارزهایوان چین در خارج از کشور چین نیز تبدیل می شود، مخصوصا جنوب شرقی آسیا و هنگ کنگ. اسکناس های خارجی و چک‌های مسافرتی نیز به راحتی در شعبات بانک مرکزی چین قابل تبدیل هستند. در هتل های مخصوص گردشگران، کالاهای لوکس وارداتی نظیر نوشیدنی‌های الکلی با ارز غربی فروخته می‌شود. 
10 یواننسبت یوان به دیگر واحدهای پولی جهان (سپتامبر 2017)
 6.5 یوان 1 دلار آمریکا
 7.8 یوان 1 یورو
 8.6 یوان 1 پوند انگلستان
 511 تومان 1 یوان چین

1 یوان چین
سکه 1 یوان چینگروه گردشگری ستاره
منبع مطلب
مطلب فوق در سایت مجله اینترنتی ستاره، گردشگری منتشر شده و صرفا در مجله اینترنتی جدیدترین ها با رعایت حقوق معنوی منتشر کننده مطلب به صورت خودکار و ماشینی بازنشر شده است، لینک منبع این مطلب در زیر این قسمت قرار گرفته است.
واحد پول چین چیست؟ - مجله اینترنتی ستاره، گردشگری
برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واحد پول چین چیست؟» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت مجله اینترنتی ستاره، گردشگری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.