ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خبرگزاری جمهوری اسلامی زبان گویای دیپلماسی رسانه ای کشور است

سبزوار- ایرنا- نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) را زبان گویای دیپلماسی رسانه ای کشور دانست.

دکتر محمود فاضل روز یکشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در سبزوار به مناسبت روز خبرنگار گفت: خبرنگاران از مهمترین سرمایه های اجتماعی و ذخایر استراتژیک انسانی یک کشور هستند.
وی با بیان اینکه عملکرد مثبت خبرنگاران و رسانه های گروهی در ارتقای سطح سرمایه های اجتماعی کشور موثر است، افزود: امروز دیپلماسی رسانه ای به عنوان یک راهبرد مورد توجه رسانه ها قرار گرفته و این موضوع به خوبی در خبرگزاری جمهوری اسلامی نمود پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه خبرنگاران افرادی پرتلاش، باهوش، دانا و شجاع هستند، اظهار کرد: روحیه پرسشگری این جامعه فرهیخته و خطاب قرار دادن مسئولان در پیگیری مطالبات مردمی آنها را تبدیل به افرادی شجاع و حرفه ای در عرصه رسانه ای کرده است.
عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور گفت: خبرنگاران نقش مهم و اساسی درحفظ، پایداری و ایجاد آرامش در بین مردم و آحاد جامعه دارند.
وی افزود: انتشار اخباری که از ایجاد مناقشه بین مردم، مسئولان و بر هم زدن فضای آرامش جامعه جلوگیری کند، موضوعی است که خبرنگاران باید به آن توجه داشته باشند.
دکتر فاضل با بیان اینکه ایجاد فضای آرامش بین مسئولان و مردم و عدم انتشار اخبار مناقشه آمیز منتج به حل مشکلات جامعه و رفع نیازهای مردم می شود، اظهار کرد: یکی از ویژگی های خبرگزاری جمهوری اسلامی تولید اخباری است که موجب شده اتحاد، همدلی و همبستگی مردم در جامعه بیشتر شود.
وی ادامه داد: انتشار اخبار دروغ، خلاف واقع و شایعه سازی سبب سلب اعتماد مردم و گرایش آنها به سوی رسانه های خارجی و ضد انقلاب می شود اما انتشار اخبار درست، دارای صحت، دقت و با سرعت عمل مناسب در افزایش اعتماد عمومی نقش مهمی دارد که خبرگزاری جمهوری اسلامی در این زمینه نیز سرآمد و پیشرو است.
وی خبرگزاری جمهوری اسلامی را یک رسانه حرفه ای، دارای شناسنامه، هویت و بهترین یاور و مشاور برای مسئولان نظام دانست و گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که امروز مورد توجه قرار گرفته تربیت و بکارگیری خبرنگاران متخصص در رشته هایی مانند سلامت، انرژی، اقتصاد و صنعت است.
نایب رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور افزود: فعالیت خبرنگاران متخصص رشته های مختلف در مطالبه گری، پرسشگری و اطلاع رسانی اخبار اهمیت دارد و سبب ارتباط و تربیت خبرنگاران بین بخشی در این عرصه نیز می شود.
وی اظهار کرد: خبرگزاری جمهوری اسلامی رسانه ای است که در این عرصه نیز به خوبی وارد شده و خبرنگاران متخصص و بین بخشی را در عرصه های مختلف تربیت کرده است.
وی گفت: یکی از نیازمندی های خبرنگاران ارتقای سطح تحصیلی و علمی آنهاست که باید همواره مورد توجه باشد.
فاضل با بیان اینکه تامین تجهیزات و نیازمندی های جامعه خبری از مهمترین مسائلی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد افزود: ایرنا توانسته است با بکارگیری نیروهای مجرب و آموزش دیده و به روز ترین تجهیزات و امکانات زمینه خوبی را برای دسترسی مردم به اخبار فراهم کند.
وی یاد و خاطره شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی را گرامی داشت و گفت: این شهید بزرگوار الگویی برای خبرنگاران است.
وی استقرار دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در سبزوار را ظرفیت مهم برای این منطقه دانست و افزود: این دفتر فعالیت و عملکرد خوبی داشته است.
محمد مهرنیا مسئول دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی سبزوار نیز گزارشی از فعالیت های این دفتر در غرب خراسان رضوی ارائه کرد.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.
8144/7499 / 6053


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X