ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امضای تفاهم‌نامه میان مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و آکادمی علوم پاکستان

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)، از امضای تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری میان مرکز منطقه ای و آکادمی علوم پاکستان با هدف تبادلات و همکاری های علمی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا، محمد خانی افزود: با انعقاد این تفاهم نامه، اساتید، محققان و دانشجویان پاکستان از طریق آکادمی علوم پاکستان می توانند به انواع مختلف منابع علمی موجود در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری همچون مقالات فارسی و عربی، کلیه نشریات علمی فارسی و پایگاه های مقالات عمومی و موضوعی دسترسی یابند.
وی ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه، دو طرف به تبادل انتشارات علمی خود از قبیل کتاب، مجله، گزارش های فنی و پژوهشی و پایان نامه ها، در راستای اهداف پژوهشی و آموزشی، خواهند پرداخت.
خانی خاطرنشان کرد: مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) در چارچوب ضوابط و مقررات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه اطلاع رسانی در عرصه ملی و بین المللی فعالیت نموده و تامین نیازهای مقالات علمی داخل و در سطح کشورهای منطقه از مأموریت های اصلی مرکز منطقه ای است.
به گفته مدیر روابط عمومی (RICeST)، برقراری ارتباطات الکترونیکی به منظور دریافت و ارسال اطلاعات داخلی و منطقه ای در حوزه های علوم و فناوری و برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین محققان ایرانی و منطقه ای نیز از دیگر رسالت های این نهاد بین المللی است.
علمی**2038**2017


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضای تفاهم‌نامه میان مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و آکادمی علوم پاکستان» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X