امضای تفاهم‌نامه میان مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و آکادمی علوم پاکستان

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST)، از امضای تفاهم نامه همکاری های علمی، پژوهشی و فناوری میان مرکز منطقه ای و آکادمی علوم پاکستان با هدف تبادلات و همکاری های علمی خبر داد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا، محمد خانی افزود: با انعقاد این تفاهم نامه، اساتید، محققان و دانشجویان پاکستان از طریق آکادمی علوم پاکستان می توانند به انواع مختلف منابع علمی موجود در مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری همچون مقالات فارسی و عربی، کلیه نشریات علمی فارسی و پایگاه های مقالات عمومی و موضوعی دسترسی یابند.
وی ادامه داد: با امضای این تفاهم نامه، دو طرف به تبادل انتشارات علمی خود از قبیل کتاب، مجله، گزارش های فنی و پژوهشی و پایان نامه ها، در راستای اهداف پژوهشی و آموزشی، خواهند پرداخت.
خانی خاطرنشان کرد: مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) در چارچوب ضوابط و مقررات آموزش عالی جمهوری اسلامی ایران در زمینه اطلاع رسانی در عرصه ملی و بین المللی فعالیت نموده و تامین نیازهای مقالات علمی داخل و در سطح کشورهای منطقه از مأموریت های اصلی مرکز منطقه ای است.
به گفته مدیر روابط عمومی (RICeST)، برقراری ارتباطات الکترونیکی به منظور دریافت و ارسال اطلاعات داخلی و منطقه ای در حوزه های علوم و فناوری و برقراری نظام مبادله الکترونیکی اطلاعات بین محققان ایرانی و منطقه ای نیز از دیگر رسالت های این نهاد بین المللی است.
علمی**2038**2017


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امضای تفاهم‌نامه میان مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و آکادمی علوم پاکستان» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X