خبرنگاران، سازندگان افکار عمومی و زبان گویای مردم هستند

میرمحمدی استاندار یزد

استاندار یزد به‌مناسبت 17 مردادماه روز خبرنگار پیامی صادر کرد و این روز را به تمام تلاشگران عرصه خبر، اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی تبریک گفت

به گزارش ایسنا، متن پیام «سیدمحمد میرمحمدی» بدین شرح است:

"ن والقلم و ما یسطرون

جان نباشد جز خبر در آزمون     هر که افزونش خبر، جانش فزون

شهیدان را برکت‌هایی و شاهدان را عزت‌هایی است که جز خدا راز آن را نمی‌داند، روز شهادت «شهید محمود صارمی» به‌عنوان روز خبرنگار حرکتی بود فرهنگی و معنوی که سربازان جبهه آگاهی و بصیرت را بیش از پیش بشناساند و ارج نهد.

درود خدا بر روان او و بر روان همه شهیدانی که برای انعکاس واقعیت‌ها و احیای آنها، جان خویش را در طبق اخلاص نهادند و به وصال معبود شتافتند.

خبرنگاران سازندگان افکار عمومی و زبان گویای مردمند و تجلی‌گر فریادها، دردها و رنج‌هایی هستند که در گوشه و کنار جهان و این مرز و بوم و درعرصه زندگی‌ها و مبارزات جاری است.

استکبار جهانی در دنیای مدرن امروز می‌کوشد تا با انحراف خبرها و در پرده نگهداشتن نیات ننگین خود خون مظلومان عالم را پایمال کند و با زر و زور و تزویر به‌عنوان خادمان حقوق بشر جلوه یابد و این خبرنگاران دلسوز، بیدار دل و امین هستند که در انعکاس حقیقت‌ها به بیداری جهانیان کمک می‌کنند و موج تحولات سعادت‌بخش را نوید می‌دهند.

خدا نوشتن با قلم را آموخت و به قلم قسم خورد بنابراین نوشته‌های شما باید رنگ خدایی داشته باشد و ارزش انسان‌ها را در تقوی، ایمان و آگاهی رقم زند یعنی هر که بیشتر بداند و با خبر باشد ارزشمندتر است و شما خبرنگاران دلسوز و مومن هستید که آگاهی و امید می‌دهید و احساسات و افکار مردم را آنچنان که باید بر می‌انگیزید پس درود بر شما.

اینجانب این فرصت زیبا را غنیمت شمرده از زحمات بی‌دریغ همه خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، صاحبان رسانه و جراید، صدا و سیمای جمهوری اسلامی و شبکه‌های مجازی اخلاق‌مند تقدیر و تشکر و این روز بزرگ را که روز پاسداشت قلم و اندیشه و اطلاع‌رسانی است تبریک عرض می‌کنم و گرامی می‌دارم و امیدوارم در انعکاس حقایق، در شفاف‌سازی‌ها و بیداری مردم، ارتقاء سطح فرهنگی و در راسخ کردن عزم ملی در مسائل انسانی میهن اسلامی در مبارزه با استکبار موفق باشید.

«روزتان فرخنده و قلم‌تان پاینده باد».

انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X