ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت توسعه پالایشگاه‌های زیستی برای تولید همزمان سوخت‌های زیستی

تهران-ایرنا-رئیس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: برای تولید سوخت‌های زیستی در کشور نیازمند توسعه پالایشگا‌های زیستی هستیم.

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی محمد لطیفی افزود: برای تولید سوخت های زیستی مانند بیودیزل، بیواتانل، بیوبوتانل و مواد با ارزش افزوده بالا نیازمند توسعه پالایشگاه‌های زیستی در کشور هستیم که در ستاد توسعه زیست فناوری این موضوع را پیگیری می کنیم.
وی خاطر نشان کرد: تولید سوخت زیستی از قبیل بیودیزل، بیواتانل، بیوبوتانل به کاهش آلاینده های محیطی کمک شایانی می کند به همین دلیل تولید و استفاده از سوخت های زیستی جزء اولویت های اصلی ستاد است.
به گفته لطیفی بهینه سازی سیستم ها و سامانه های تولید و مصرف سوختهای زیستی نیز از دیگر مسایلی است که در حوزه سوخت های زیستی پیگیری می کنیم.
وی تصریح کرد: جایگزینی سوخت های زیستی به جای سوخت های مورد استفاده فعلی بسیار مورد توجه ستاد قرار گرفته است و طرح های مختلفی در این زمینه داریم.
علمی(1)**1023**1440


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت توسعه پالایشگاه‌های زیستی برای تولید همزمان سوخت‌های زیستی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X