ضرورت توسعه پالایشگاه‌های زیستی برای تولید همزمان سوخت‌های زیستی

تهران-ایرنا-رئیس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: برای تولید سوخت‌های زیستی در کشور نیازمند توسعه پالایشگا‌های زیستی هستیم.

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی محمد لطیفی افزود: برای تولید سوخت های زیستی مانند بیودیزل، بیواتانل، بیوبوتانل و مواد با ارزش افزوده بالا نیازمند توسعه پالایشگاه‌های زیستی در کشور هستیم که در ستاد توسعه زیست فناوری این موضوع را پیگیری می کنیم.
وی خاطر نشان کرد: تولید سوخت زیستی از قبیل بیودیزل، بیواتانل، بیوبوتانل به کاهش آلاینده های محیطی کمک شایانی می کند به همین دلیل تولید و استفاده از سوخت های زیستی جزء اولویت های اصلی ستاد است.
به گفته لطیفی بهینه سازی سیستم ها و سامانه های تولید و مصرف سوختهای زیستی نیز از دیگر مسایلی است که در حوزه سوخت های زیستی پیگیری می کنیم.
وی تصریح کرد: جایگزینی سوخت های زیستی به جای سوخت های مورد استفاده فعلی بسیار مورد توجه ستاد قرار گرفته است و طرح های مختلفی در این زمینه داریم.
علمی(1)**1023**1440


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت توسعه پالایشگاه‌های زیستی برای تولید همزمان سوخت‌های زیستی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X