ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خبرنگاران زبان گویای مردم و حلقه اتصال مدیران و مردم هستند

سنندج- ایرنا - فرماندار بیجار گفت: یک خبرنگار مردمی می تواند به عنوان حلقه اتصال مردم و مدیران برای بیان و انتقال صحیح مسایل و مشکلات جامعه ایفای نقش کند و در ارتقای امیدواری و نشاط اجتماعی موثر باشد.

بیژن زندیه روز دوشنبه به مناسبت روز خبرنگار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استکبار با سلاح رسانه ای درصدد است هویت فرهنگی، اجتماعی و سنتی مردم جهان را به سبک مورد نظر خود تغییر دهد.
وی اظهار کرد: خبرنگاران با رسالت بی طرفی و استقلال کاری که دارند، باید اعتماد مردم را ضمن رعایت انصاف به سوی خود جلب نمایند و از داشته های آنان حفاظت کنند.
به گفته وی در دولت تدبیر و امید با حفظ استقلال کاری به جایگاه رسانه ها توجه خاصی می شود و ارتقای جایگاه رسانه در برنامه کاری دولت است.
وی ادامه داد: خبرنگاران یاران صادق و دلسوز ملت و دولت در انعکاس خدمات و اقدامات دولت تدبیر و امید هستند و به عنوان سربازان مقابله با هجمه های غیر فرهنگی و بیگانه با آگاهی سازی حرکت می کنند.
به نظر زندیه نقد و انتقاد منصفانه، دلسوزانه و انعکاس نارسایی ها در تمام حوزه ها به منظور رفع مشکلات و تسریع امور می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.
فرماندار بیجار به نقش و جایگاه توانمند و تاثیرگذار خبرنگاران و رسانه ها در پیگیری مطالبات مردم اشاره کرد و یادآور شد: یاران رسانه ای با توجه به طراحی افکار عمومی و ارتقای نشاط و امید به زندگی، بسط و افزایش شعف، شادی و امیدواری مردم با انعکاس همه واقعیات خبری و رعایت بی طرفی گامی مهم در ایجاد همدلی و وحدت بر می دارند.
زندیه تاکید کرد: خبرنگاران و مطبوعات سرمایه های اجتماعی و فکری کشور هستند و با تجلیل از خبرنگار در واقع از تعقل، تفکر و نیروی فعال منصف، موثر و سرمایه آینده کشور تجلیل می شود.
وی وجود برخی مسائل در شبکه های مجازی و نارسایی های موجود در مدیریت این فضاها را یکی از مشکلات جامعه رسانه ای کشور دانست و تاکید کرد: هر نوع مطلبی را باید با حصول اطمینان از صحت و سلامت لازم منعکس کرد و این قشر باید از کار احساسی و تعصبی پرهیز کنند.
حفظ و توجه به مصالح نظام و سلامت جامعه از تاکیدات مهم فرماندار بیجار بود که در ادامه از خبرنگاران خواست نسبت به ارائه و انعکاس خدمات دولت تدبیر و امید در مدت سه سال گذشته در مباحث هسته ای، اقتصادی، اجتماعی و رفع دغدغه ایران هراسی توجه بیشتری داشته باشند.
وی میزان فروش و استقبال عمومی از مطبوعات به نسبت جمعیت آن در بیجار را نامناسب دانست و از اقدام تبعیض آمیز امور مالیات نسبت به کیوسک های مطبوعات و کیوسک های محل عرضه قلیان و تنقلات ابراز ناخرسندی کرد.
فرماندار بیجار همچنین از استقبال و حضور قشر جوان در شبکه های مجازی این شهرستان و انعکاس ظرفیت های مهم و بسیار زیاد دیار کهن گروس تقدیر و تشکر نمود و به اعضای این شبکه ها توصیه کرد تمام دغدغه خود را در راه جذب و جلب سرمایه گذاری بخش خصوصی و ورود سرمایه گذاران بومی مقیم کلان شهرها مدیریت نمایند.
او به تجربیات کاری خود و موفقیت های مشاهده شده در برخی شهرهای همجوار اشاره نمود و گفت: بهترین و کوتاهترین راهکار برون از وضعیت موجود و توسعه همه جانبه شهرستان بیجار ورود بخش خصوصی با حمایت های خدمات رسانی توسط دولت است.
شهرستان بیجار که در شرق استان کردستان واقع شده است تعداد دو کیوسک مطبوعاتی نیمه فعال، نمایندگی پنج خبرگزاری و ده ها سایت و شبکه مجازی فعال دارد.
7350/1904


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X