ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار آستارا: خبرنگاران با اطلاع رسانی دقیق به ایجاد روحیه نشاط و امید کمک کنند

آستارا- ایرنا- فرماندار شهرستان مرزی آستارا گفت: خبرنگاران با اطلاع رسانی صحیح و دقیق می توانند به ایجاد روحیه نشاط و امید در جامعه کمک کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سیروس شفقی عصر سه شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران رسانه های گروهی آستارا افزود: خبرنگار کسی است که با تکیه بر ذوق ، هنر ، استعداد و علاقه و با بهره گیری از علم ، دانش ، تجربه و جسارت کار خود را پیش می برد.
وی خبرنگاران را پل ارتباطی بین مردم و مسئولان خواند و اضافه کرد: دقت ، صحت و سرعت از جمله شاخصه هایی است که خبرنگاران در حوزه کاری خود بایستی به آن توجه کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه تمامی خبرنگاران شهرستان آستارا از ویژگی های پسندیده یک خبرنگار خوب برخوردار هستند ، گفت: انتشار اخبار آستارا در تیتر اصلی بسیاری از خبرگزاری های و مطبوعات کشور گواه روشنی بر این ادعاست که این امر زیر سایه تلاش های خبرنگاران تحقق یافته است.
وی خبرنگاران شهرستان آستارا را حامی اصلی فعالیت های دولتمردان نام برد و خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی به موقع خبرنگاران از خدمات شایسته دولت در نقاط مختلف، روحیه نشاط و امید را در جامعه تزریق کرده است.
فرماندار آستارا اتحاد و همدلی بین خبرنگاران را برای توسعه ، عمران و آبادانی بیش از پیش شهرستان ، استان و کشور لازم خواند و گفت: برای اینکه خبرنگاران از فرصت های اشتغال به نحو شایسته ای استفاده کنند می توانند نسبت به راه اندازی شرکت تعاونی اقدام کرده تا با تعاون و همکاری امور خود را بگذرانند.
وی در ادامه افزود: شهرستان آستارا با توجه به ظرفیت بالای رسانه ای توان برگزاری جشنواره مطبوعات محلی استان را دارد که این امر بایستی پیگیری شود.
فرماندار آستارا در خاتمه تشکیل انجمن صنفی برای خبرنگاران، تشکیل شورای روابط عمومی شهرستان آستارا و پاسخگویی مدیران دستگاه های دولتی به خبرنگاران را لازم بر شمرد.
در این آیین 50 نفر از خبرنگاران آستارا توسط فرماندار این شهرستان مورد تجلیل قرار گرفتند.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری غرب شهر رشت مرکز استان گیلان واقع شده و به لحاظ شرایط ویژه فرهنگی جزو شهرستان های پیشتاز رسانه ای محسوب می شود به طوری که خبرگزاری های فعالی در این شهرستان حضور دارند و هم اکنون 9 نشریه محلی و نمایندگی چند نشریه استانی و ملی در آستارا فعال است.
7105/6070


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X