ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشف پوست پلنگ شکارشده شکارچی را به دام انداخت

کشف پوست پلنگ شکارشده شکارچی را به دام انداختبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، عامل شکار یک پلنگ در رودبار یک و نیم سال پس از شکار،شناسایی و دستگیر شد.
به دنبال دریافت گزارشى مبنى بر شکار غیرمجاز یک پلنگ در مناطق جنگلى رودبار گیلان، نیروهاى یگان محیط زیست این شهرستان به تحقیق در این رابطه مشغول شدند.
 
رییس اداره محیط زیست رودبار در این باره گفت: محیطبانان پس از مدتى تحقیق و بررسى یک مظنون را در این رابطه شناسایى کردند.
 
آژ اظهار داشت: ماموران پس از اطمینان از بروز تخلف موضوع را با مقام قضایى درمیان گذاشتند.
 
محیطبانان پس از اخذ نیابت قضایى از دادستان به همراه ماموران نیروى انتظامى وارد خانه مربوطه شده و به تفتیش این مکان پرداختند.در جریان بازرسى از این خانه یک تخته پوست پلنگ، تعدادی فشنگ ساچمه زنى و پنج عدد فشنگ چهارپاره (فشنگ غیرمجاز مخصوص شکار پستانداران بزرگ جثه) کشف و ضبط شد.
 
در این رابطه یک متهم بازداشت و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایى معرفى شد.
 
باتوجه به اینکه از خانه این متخلف اسلحه اى کشف نشده اما تعداد فشنگ بدست آمده است به احتمال زیاد این متخلف داراى اسلحه قاچاق بوده و یا به وسیله اسلحه متعلق به غیر اقدام به شکار پلنگ کرده است.
 
بر اساس بررسی های اولیه این پلنگ حدود یک سال و نیم قبل شکار شده است اما تحقیقات مراجع قضایی در خصوص این پرونده ادامه دارد.
انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت میزان، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت میزان، اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X