ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر خارجه ترکیه: موضع ما در قبال اسد تغییر نکرده است

وزیر خارجه ترکیه ضمن تاکید بر مواضع سابق کشورش در قبال دولت سوریه گفت، آنکارا انتظار دارد نیروهای کرد با تکمیل عملیات منبج از حاشیه شرقی رود فرات عقب‌نشینی کنند.

به نقل از روزنامه حریت، مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه پس از دیدار با کمال قلیچداراوغلو، رهبر حزب اپوزیسیون مردم جمهوری‌خواه گفت: باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا شخصا متعهد شده است اعضای حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه پس از پایان عملیات در منبج، به شرق رود فرات منتقل و مستقر  نخواهند شد. ما توقع داریم که آمریکا به این وعده خود عمل کند.

 

چاووش‌اوغلو در خصوص سوریه گفت: متاسفانه تا به امروز با وجود قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل، آتش‌بسی در این کشور پایدار نمانده است. در حال حاضر کریدوری در این کشور تعیین شده اما حلب هم‌چنان تحت محاصره است. دولت سوریه و روسیه متاسفانه به حملات خود ادامه می‌دهند.

 

وی مدعی شد: قطعا مهم‌ترین مسئله این است که چگونه یک انتقال قدرت سیاسی در سوریه محقق شود و این که مدیریت این انتقال قدرت به عهده چه کسی خواهد بود. ما معتقدیم که این مسئله همواره باید در نظر گرفته شود. کشورهای مختلف نظرات متفاوتی در باره تداوم حضور یا جدایی بشار اسد از ساختار قدرت در سوریه دارند اما از ابتدا ترکیه گفته است که بشار اسد باید کنار برود.

 

این اظهارات در حالی مطرح می‌شوند که طی روزهای اخیر دیدار مقامات ترکیه‌ با مقامات کشورهای حامی بشار اسد از جمله ایران و روسیه کشورهای منطقه را در انتظار رویه و رویکرد آنکارا نسبت به دولت سوریه گذاشته بود.

 

وزیر خارجه ترکیه امروز و پیش از این اظهارات به همراه سایر اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه در مقر حزب مردم جمهوری‌خواه با رهبر این حزب دیدار کرد.

 منبع: ایسنا 

 

[ منبع این مطلب سایت رجانیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت رجانیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X