ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرش قرمز ملایر زیر پای سرمایه گذاران / ساز رشد اقتصادی کوک شد

ملایر - ایرنا - اکنون دروازه های ورود سرمایه گذاران به واسطه همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری در ملایر بیشتر از گذشته گشوده شده، ملایری ها فرش قرمز خود را زیر پای سرمایه گذاران پهن کرده اند و آماده شتاب بخشی به چرخ های اقتصاد هستند.

به گزارش ایرنا زمانی که اقتصاد ایران شاهد ابلاغ یکی از مهمترین اسناد کلان کشور با عنوان اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری بود و امسال نیز به این نام نامگذاری شد، عزم دولت تدبیر و امید برای رشد و توسعه اقتصادی بسیار جدی است و ملایری ها بسیار امیدوارند تا بتوانند در این عرصه شرایط خوبی را برای سرمایه گذاری رقم بزنند.
در شرایطی که همه اقدام و عمل مسئولان باید بر تحقق اقتصاد مقاومتی معطوف شود، مدیران شهری ملایر در صدد آن هستند تا بتوانند پای سرمایه گذاران را برای رونق اقتصادی شهر و رفاه هر چه بیشتر شهروندان به این شهر باز کنند و در نخستین گام با معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان، عامل محرکی برای چرخش صنعت و اقتصاد باشند.
با توجه به اینکه جذب سرمایه گذار عاملی مهم برای تداوم رشد اقتصادی هر شهر به شمار می رود، شهرداری ملایر در این زمینه با راه اندازی دفتر سرمایه گذاری و جذب مشارکت های عمومی، در این میان قادر است با بهره گیری از تمامی قابلیت ها و استعدادهای شهر، ظرف توسعه اقتصادی را با جذب سرمایه گذار انباشته کرده و به واسطه ورود سرمایه گذاران، انقلابی عظیم در رشد و توسعه اقتصاد و جذب گردشگر ایجاد کند و بدون شک همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری دریچه ای باز به سوی آینده روشن ملایر است.
امروز اما ساز رشد و توسعه اقتصادی در ملایر کوک شده و گنجینه هایش نگین درخشانی در منطقه غرب کشور است که مامن امنی را برای سرمایه گذاران مهیا کرده و نگاه تیزبین آنها به صنعت مبل و منبت، انگور و کشمش، پارک سیفیه، شهر پنهان سامن، سد کلان، بام ملایر، مینی ورد و دهها اثر تاریخی و طبیعی، صنایع دستی، صنعت و معدن و کشاورزی است.
مدیر دفتر جذب سرمایه گذاری شهرداری ملایر در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 50 طرح و اولویت سرمایه گذاری در حوزه های مختلف شناسایی شده که برای 20 طرح مطالعات امکان سنجی و توجیه اقتصادی توسط تیم تخصصی انجام و در قالب دفترچه ای در روز همایش به سرمایه گذاران ارایه می شود.
غلامرضا کرمی هتل پارک سیفیه، هتل پارک ملل، بازار مبل ملایر، شهربازی دریاچه کوثر، هایپر مارکت، پارکینگ راستان، دهکده توریستی، تله کابین و شهربازی بام ملایر، پردازش پسماند و تولید انرژی، مجتمع تجاری شهروند و پیست دوچرخه سواری جاده سلامت را از جمله 20 طرح آماده سرمایه گذاری در این شهرستان برشمرد.
وی گفت: احمد جمالی مدیر کل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری کشور، محمد دریایی معاون مدیرکل سیاسی و امنیتی وزارت امور خارجه، محمد حسین ملایری معاون و مشاور ویژه رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، حجت الاسلام دکتر احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، استاندار همدان، نمایندگان استان همدان و جمع کثیری از مسئولان استانی و شهرستانی از میهمانان ویژه این همایش هستند.
کرمی یادآور شد: در جریان برگزاری این همایش، تور ملایر گردی با منظور شناسایی ظرفیت های ملایر و بازدید از مجموعه پارک ملل، مجموعه تفریحی و توریستی بام ملایر و پارک کوثر برگزار می شود و شرایط اسکان سرمایه گذاران نیز به مدت دو شب فراهم شده است.
وی همچنین از حضور دو هیات خارجی از کشورهای ایتالیا و هند در این همایش خبر داد و اضافه کرد: بعدازظهر روز همایش سه پنل تخصصی شامل سرمایه گذاری، گردشگری و مذاکرات سرمایه گذاران، گردشگری سلامت و اقتصاد شهری و اقتصاد شهری و خیران با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی ارایه می شود.
دبیر نخستین همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری شهرستان ملایر ادامه داد: دفتر سرمایه گذاری و جذب مشارکت های عمومی شهرداری ملایر بر اساس شیوه نامه ابلاغی وزارت کشور و پیشنهاد شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ملایر و مصوبه شورا در 29 خردادماه امسال کار خود را آغاز کرد.
کرمی مطالعات طرح های اقتصادی سودآور برای سرمایه گذاری و شناساندن ملایر به سرمایه گذاران را دو محور اساسی و مهم دفتر جذب سرمایه گذاری شهرداری برشمرد و گفت: هم اکنون تمامی اقدامات و تمهیدات لازم برای ورود سرمایه گذاران و میهمانان این همایش به ملایر مهیا است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر نیز برگزاری این همایش را گامی موثر در توسعه صنعت گردشگری دانست و اظهار کرد: با توجه به اینکه توسعه صنعت گردشگری از اولویت های مهم استان است، این همایش بهترین فرصت برای جذب سرمایه گذاران در این حوزه است.
محمدرضا بهاری افزود: در حال حاضر زیرساخت های صنعت گردشگری در این شهرستان مهیا است و نیازها و فرصت ها در حوزه های گردشگری و صنایع دستی به خوبی احصا شده است.
وی ادامه داد: بدون شک با سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و افزایش جاذبه های گردشگری و توریستی در شهر، افزایش ماندگاری گردشگر داخلی و خارجی و رونق این صنعت را به همراه خواهد داشت.
بهاری احداث هتل، ایجاد نمایشگاه بازار مبل و نمایشگاه دائمی صنایع دستی، مجموعه مینی ورد، منطقه گردشگری سد کلان و شهر زیرزمینی سامن را از جمله فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه برشمرد و بیان کرداشت: استفاده از این فرصت های طلایی، رونق فضای کسب و کار، بهبود کیفیت تولیدات صنایع دستی و رونق اقتصادی را دو چندان می کند.
وی از برپایی نمایشگاه عکس جاذبه های تاریخی و طبیعی ملایر و صنایع دستی شهرستان در این همایش خبر داد و گفت: تمامی آمار و اطلاعات صنایع دستی و گردشگری شهرستان در قالب پکیج های معرفی جاذبه های گردشگری به صورت سی دی در همایش اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری به میهمانان ارایه می شود.
رئیس اداره صنعت، معدن و کشاورزی ملایر نیز سرمایه گذاری در این بخش را محرک اقتصاد دانست و افزود: نیاز است استعدادها و فرصت های سرمایه گذاری شهرستان به عنوان اولویت های اقتصادی به صورت کارشناسی شده در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.
داریوش صفاری اظهار کرد: با توجه به اینکه ملایر در حوزه معدن از قابلیت خوبی برخوردار است، فرآوری کانی های فلزی، فرآوری و تولید مواد اولیه معدنی صنایع کاشی و سرامیک، استصحال منیزیم از دولومیت، بازیافت ضایعات صنایع سنگ، ظروف شیشه ای دارویی و الیاف سرامیکی از جمله فرصت های سرمایه گذاری است.
وی ایجاد نمایشگاه دائمی مبلمان، ایجاد خوشه صنعتی تخصصی پوشاک، ایجاد و توسعه شهرک های صنفی، تولید پارچه رومبلی، تولید لباس بیمارستانی، کمپوست از پسماند شهری، ظروف چینی با برند و تکنولوژی روز دنیا، ظروف شیشه ای دارویی، فرآوری محصولات باغی، انواع فنر فلزی، لاستیک با تکنولوژی های جدید را از جمله فرصت های سرمایه گذاری برشمرد.
مدیر اداره جهاد کشاروزی ملایر نیز با بیان اینکه درآمدها و استعدادهای عظیمی از این شهرستان در بخش کشاورزی است، افزود: 60 درصد از تولید انگور استان در ملایر تولید می شود و با تولید سالیانه بیش از 200 هزار تن انگور و بیش از 40 هزار تن کشمش، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده که پتانسیل ویژه برای سرمایه گذاری است.
غلامحسین تقوی تولید سه هزار تن آلبالو در سال، بادام و گردو، عسل، مرغ و تخم مرغ، شیر، شیلات و انواع غلات را از دیگر ظرفیت های کشاورزی ملایر و داشتن جایگاه بالا در تولیدات این محصولات عنوان کرد و بیان داشت: در تولید فرآورده های لبنی و محصولات باغی و ایجاد صنایع تبدیلی نیازمند سرمایه گذاری هستیم.
وی ادامه داد: در بخش زراعت نیز سرمایه گذاری در زمینه گیاهان دارویی، کشت سیر و موسیر یک ضرورت است و در بخش داروسازی نیز ملایر برای سرمایه گذاری حرف برای گفتن دارد.
تقوی ساخت انبار و سیلو برای ذخیره انواع غلات را با توجه به افزایش میزان تولید محصولات گندم و جو را از دیگر فرصت های سرمایه گذاری عنوان و بیان کرد: به تازگی ملایر در کشت زعفران بسیار خوب عمل کرده و با توجه به کم آب بر بودن این محصول و سودآوری بالا، فرصت خوبی برای سرمایه گذاری است.
وی همچنین گفت: در بخش دام و احداث کشتارگاه های صنعتی نیز نیازمند جذب سرمایه گذار هستیم و نیاز است با ورود سرمایه گذاران به شهرستان، از شهرک دامپروری، کارخانجات تولید لبنیات و فرصت های شناسایی شده برای سرمایه گذاری بازدید شود.
این در حالیست که جمعی از سرمایه گذاران و فعالان این عرصه در شهرستان بر این اعتقاد هستند که باید بسته های تشویقی برای سرمایه گذارانی که وارد شهرستان می شوند، در نظر گرفته شده و برای استفاده از تخصص سرمایه گذاران، آمار و اطلاعات شهرستان در حوزه های مختلف به درستی به سرمایه گذاران ارایه شود.
شهرستان ملایر فردا (چهارشنبه) 27 مردادماه امسال میزبان جمع کثیری از سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و باب تازه ای را برای رونق اقتصادی و جذب سرمایه گذاران در حوزه های مختلف صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری و خدمات باز کرده است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در جنوب شرقی استان و 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/6993


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X