ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت توسعه پالایشگاه‌های زیستی برای تولید همزمان سوخت‌های زیستی

رییس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برای تولید سوخت‌های زیستی در کشور نیازمند توسعه پالایشگاهای زیستی هستیم.

پالایشگاه شازند

به گزارش ایسنا، علی محمد لطیفی اظهار کرد: برای تولید سوخت‌های زیستی مانند بیودیزل، بیواتانل، بیوبوتانل و مواد با ارزش افزوده بالا نیازمند توسعه پالایشگاه‌های زیستی در کشور هستیم که در ستاد توسعه زیست فناوری این موضوع را پیگیری می‌کنیم.


وی افزود: تولید سوخت زیستی از قبیل بیودیزل، بیواتانل، بیوبوتانل به کاهش آلاینده‌های محیطی کمک شایانی می‌کند؛ به همین دلیل تولید و استفاده از سوخت‌های زیستی جزء اولویت‌های اصلی ستاد است.


به گفته لطیفی، بهینه سازی سیستم‌ها و سامانه‌های تولید و مصرف سوختهای زیستی نیز از دیگر مسائلی است که در حوزه سوخت‌های زیستی پیگیری می‌کنیم.


وی تصریح کرد: جایگزینی سوخت‌های زیستی به جای سوخت‌های مورد استفاده فعلی بسیار مورد توجه ستاد قرار گرفته است و طرح‌های مختلفی در این زمینه داریم.


انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت توسعه پالایشگاه‌های زیستی برای تولید همزمان سوخت‌های زیستی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X