ضرورت توسعه پالایشگاه‌های زیستی برای تولید همزمان سوخت‌های زیستی

رییس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: برای تولید سوخت‌های زیستی در کشور نیازمند توسعه پالایشگاهای زیستی هستیم.

پالایشگاه شازند

به گزارش ایسنا، علی محمد لطیفی اظهار کرد: برای تولید سوخت‌های زیستی مانند بیودیزل، بیواتانل، بیوبوتانل و مواد با ارزش افزوده بالا نیازمند توسعه پالایشگاه‌های زیستی در کشور هستیم که در ستاد توسعه زیست فناوری این موضوع را پیگیری می‌کنیم.


وی افزود: تولید سوخت زیستی از قبیل بیودیزل، بیواتانل، بیوبوتانل به کاهش آلاینده‌های محیطی کمک شایانی می‌کند؛ به همین دلیل تولید و استفاده از سوخت‌های زیستی جزء اولویت‌های اصلی ستاد است.


به گفته لطیفی، بهینه سازی سیستم‌ها و سامانه‌های تولید و مصرف سوختهای زیستی نیز از دیگر مسائلی است که در حوزه سوخت‌های زیستی پیگیری می‌کنیم.


وی تصریح کرد: جایگزینی سوخت‌های زیستی به جای سوخت‌های مورد استفاده فعلی بسیار مورد توجه ستاد قرار گرفته است و طرح‌های مختلفی در این زمینه داریم.


انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت توسعه پالایشگاه‌های زیستی برای تولید همزمان سوخت‌های زیستی» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X