کشت بیش از 70 هزار هکتار پنبه در کشور/امکان افزایش قیمت پنبه در کشور وجود دارد

پنبه
مجری طرح پنبه کشور با اشاره به کشت بیش از ۷۰ هزار هکتار در کشور گفت: قیمت تضمینی پنبه ۳ هزار تومان اعلام شده و امکان افزایش قیمت پنبه نیز وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، ابراهیم هزارجریبی ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات کشاورزان اظهار داشت: با آغاز برداشت پنبه و افزایش کشت این محصول قیمت تضمینی پنبه به 3 هزار تومان افزایش پیدا کرد.

وی افزود: امسال سطح زیر کشت پنبه در کشور به بیش از 70 هزار هکتار رسیده و سطح زیر کشت این محصول در استان گلستان نیز 10 هزار و 500 هکتار است.

مجری طرح پنبه کشور تصریح کرد: سطح زیر کشت پنبه در استان گلستان 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته که پیش‌بینی می‌شود از این محصول بیش از 20 هزار تن پنبه برداشت شود.

هزارجریبی اظهار کرد: خرید پنبه از کشاورزان پنبه‌کاران گلستانی از 17 شهریور آغاز می‌شود و پنبه‌کاران می‌توانند به مراکز خرید این محصول مراجعه کنند.

وی افزود: 18 استان کشور به تولید پنبه می‌پردازند که 3 استان خراسان رضوی، فارس و گلستان در این زمینه پیشرو هستند.

مجری طرح پنبه کشور با بیان اینکه گیاه پنبه مقاومت زیادی در برابر تنش‌های کم آبی و خشکی دارد، گفت: پنبه در مناطق معتدل تا گرم کشت می‌شود و تولید آن در نقاط سردسیر انجام نمی‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X