ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو ساف: نتانیاهو می‌خواهد کنفرانس قاهره را جایگزین کنفرانس پاریس کند

احمد مجدلانی
عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) اخبار منتشر شده در رسانه های خبری رژیم صهیونیستی درباره موافقت تشکیلات خودگردان با برگزاری کنفرانس بین المللی صلح در قاهره را تکذیب کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، احمد مجدلانی طی اظهاراتی گفت: چیزی به اسم طرح مصر وجود ندارد و این طرح ساخته و پرداخته بنیامین نتانیاهو است زیرا وی خواهان طرح مصری به عنوان جایگزین کنفرانس بین المللی پاریس است و اگر طرح ابتکاری مصر در کار بود، طرف فلسطینی از آن حمایت می کرد.

مجدلانی اظهار داشت: آنچه اکنون مطرح است تنها طرح فرانسه است و موضع فرانسه نیز ابدا منافاتی با موضع مصر که از ملت فلسطین و رهبران آن حمایت می کند، ندارد.

وی تصریح کرد: هماهنگی در سطح عالی بین فلسطینیان و مصر وجود دارد اما چیزی به نام طرح مصر در کار نیست و طرف مصری تا کنون صحبتی از طرح صلح به میان نیاورده است.

رادیو رژیم صهیونیستی روز گذشته به نقل از برخی منابع در رام الله گزارش داد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اخیرا با چند تن از مسئولان مصری در رام الله دیدار و به آنها ابلاغ کرد که با برگزاری کنفرانس صلح بین المللی در قاهره موافق است به شرط آنکه همسو و هماهنگ با کنفرانس پاریس باشد نه اینکه جایگزین این کنفرانس قرار گیرد.

بر اساس این گزارش، فلسطینیان خواستار آن هستند که در این کنفرانس قاهره، نمایندگان بین المللی شرکت داشته باشند.

از سوی دیگر قدوره فارس رئیس باشگاه اسیر فلسطینی گفت که سخن گفتن درباره برگزاری کنفرانس ها هیچ سودی نخواهد داشت و بایستی دخالت بین المللی به منظور اعمال فشار بر کابینه راستگرای اسرائیلی وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد که کابینه اسرائیل با راه حل دو دولت مخالفت می کند و برای فرار از موضوع پایان دادن به اشغالگری، بهانه تراشی می کند.

بنیامین نتانیاهو با طرح ابتکاری فرانسه در خصوص برگزاری کنفرانس بین المللی سازش مخالفت کرده است.

فرانسه اخیرا از طرح ابتکاری برای برگزاری کنفرانس بین المللی احیای روند سازش بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که در صورت شکست این مذاکرات، پاریس احتمالا دولت فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطینی در آوریل 2014 به علت اختلاف درباره ادامه فعالیت های شهرک سازی این رژیم در کرانه باختری اشغالی و بخش شرقی بیت المقدس اشغالی، شکست خورد.

مذاکرات سه جانبه صلح بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی با محوریت آمریکا در چندین دور برگزار شد اما ادامه شهرک سازیهای غیر قانونی صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی و همچنین خلف وعده مقام های این رژیم در آزاد کردن شماری از فلسطینیان در بند باعث شد که مذاکرات صلح بار دیگر با شکست روبرو شود.

آمریکا در حالی محوریت مذاکرات صلح بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت که تا کنون 43 قطعنامه شورای امنیت در محکومیت اقدامات این رژیم اشغالگر علیه مردم مظلوم فلسطین را وتو کرده و در بسیاری از نشست بین المللی دیگر با اعمال نفوذ مانع از احقاق حقوق فلسطینی ها شده است.

5 زخمی در اثر تیراندازی در نزدیکی مرز شرقی نوار غزه

منابع فلسطینی گزارش دادند که شب گذشته نیروهای اشغالگر اسرائیل در نزدیکی مرزهای شرقی نوار غزه به سمت شهروندان فلسطینی تیراندازی کردند.

بر اساس این گزارش، در اثر این تیراندازی سه نوجوان فلسطینی زخمی شده و به بیمارستان الشفاء در غرب شهر غزه انتقال داده شدند.

بر اساس این گزارش، این سه نفر در درگیری هایی که در نزدیکی پایگاه نظامی ناحل عوز در شرق حی الشجاعیه واقع در شرق شهر غزه به وقوع پیوست، زخمی شده بودند.

همچنین دو جوان فلسطینی نیز در درگیری با نیروهای اشغالگر در شرق اردوگاه البریج هدف اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده و به بیمارستان شهدای الاقصی در شهر دیرالبلح انتقال داده شدند.

بر پایه این گزارش، نیروهای اشغالگر اسرائیل تقریبا هر روز به صورت عمدی به سمت شهروندان فلسطینی تیراندازی می کنند.

همبستگی با اسیر بلال کاید در 7 شهر فرانسه

جبهه خلق برای آزادی فلسطین اعلام کرد که هفت شهر فرانسه امروز شنبه میزبان فعالیت ها و برنامه هایی به نشانه همبستگی با اسیر بلال کاید و دیگر اسرای فلسطینی در زندان  های رژیم صهیونیستی خواهند بود.

این جبهه در بیانیه ای تصریح کر که فعالان فرانسوی و اروپایی، شماری از اقلیت عرب و فلسطینی مقیم فرانسه همراه با فعالان کمپین بین المللی همبستگی با جورج عبدالله مبارز لبنانی و شبکه حامی اسرا "صامدون" نیز در این برنامه ها مشارکت خواهند داشت.

این فعالیت ها به نشانه همبستگی با اسیر بلال کاید که از 66 روز پیش در اعتراض به بازداشت موقت خود دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است، برگزار می شود.

در این بیانیه ذکر شده که این هفت شهر عبارتند از: پاریس، لیون، دویه، شالون سور ساون، بواتیه، بیزیه و متز.

طرح اتحادیه عرب برای پایان دادن به دودستگی فلسطینیان

کمیته عالی پیگیری های اتحادیه عرب از طرح این کمیته برای پایان به دودستگی های فلسطینیان و استقبال محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان از این طرح خبر داد.

محمد برکه رئیس این کمیته گفت که چراغ سبز و سیگنال های مثبتی از سوی طرف های دیگر نیز برای پایان دادن به دودستگی فلسطینیان دریافت کرده است.

وی افزود: کمیته مذکور حدود سه ماه پیش اقدام به میانجی گری کرد و راه حل این کمیته نیز به تشکیل دولت وحدت ملی و توافق بر سر زمان برگزاری انتخابات ریاستی و شورای قانونگذاری مربوط می شود و اینکه دو طرف به نتایج این انتخابات احترام بگذارند.

وزیر صهیونیستی: طرح مصر بهتر از طرح صلح فرانسه است

وزیر صهیونیستی از حزب خانه یهودی با اشاره به اینکه مخالفتی با مذاکره با فلسطینیان ندارد، تاکید کرد که طرح صلح مصر به مراتب بهتر از طرح صلح فرانسه است و طرح فرانسه باید به کلی برچیده شود.

اوری آرئیل تصریح کرد که به موجب طرح حزب خانه یهودی، در آینده تنها یک کشور به نام "اسرائیل" از رود اردن تا دریای مدیترانه تشکیل خواهد شد!

با این حال ارئیل مدعی شد که امکان دست یابی به صلح و سازش اقتصادی وجود دارد و همین مسئله می تواند اعتماد بین طرفین فلسطینی و صهیونیستی را  افزایش داده و در نهایت به تحقق سازشی بهتر در آینده منجر شود.

وی اظهار داشت که با طرح آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مخالف است. ارئیل افزود که لیبرمن حق ندارد مناطق موسوم به "سی" را به تشکیلات خودگردان واگذار کند بدون اینکه کابینه امنیتی کنست تصمیمی در این باره اتخاذ کند.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X