ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اصحاب رسانه کشوراز توانمندی های شهر صنعتی کاوه در ساوه بازدید کردند

ساوه - ایرنا - جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه کشور روز یکشنبه از توانمندی های صنعتی و اقتصادی بزرگترین شهر صنعتی ایران در ساوه بازدید کردند.

به گزارش ایرنا، 70 نفر از خبرنگاران رسانه های جمعی، مطبوعات و خبرگزاری های کشور در قالب تور صنعتی با حضور در شهر صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی کاوه با توانمندی ها و ظرفیت های ارزشمند اقتصادی و تولیدی بزرگترین شهر صنعتی ایران آشنا شدند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه در حاشیه این بازدید گفت: شهرستان ساوه به عنوان یکی از قطب های مهم رونق تولید و اقتصاد کشور، بخش قابل توجهی از صنایع کوچک و متوسط را در خود جای داده است.
مرتضی طاهر نژاد بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی کاوه با استقرار بیش از 500 واحد صنعتی کوچک و بزرگ به عنوان موتور محرکه اقتصاد استان مرکزی و کشور مطرح است که در دوران پسا تحریم قابلیت های اقتصادی بیشتری دارد.
وی ادامه داد: مجاورت شهر صنعتی کاوه در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) و بازار مصرف پایتخت ایران، بر مزیت های این شهر صنعتی افزوده است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساوه گفت: بسیاری از صنایع مولد و تامین کننده نیازهای دیگر واحدهای پایین دستی در چرخه تولید در بزرگترین شهر صنعتی ایران ( کاوه) حیات اقتصادی دارند.
طاهرنژاد عنوان کرد: خبرنگاران و اصحاب رسانه با انعکاس توانمندی های تولیدی کشور، ضمن آگاه سازی عمومی، زمینه ترویج فرهنگ کار و سرمایه ایرانی را فراهم می کنند.
خبرنگاران در جریان تور صنعتی یک روزه از شرکت تولیدی، صنعتی بوتان، شیشه و بلور کاوه و مجموعه صنعتی ایران فلوت بازدید کردند و با حضور در خطوط تولید با توانمندی های صنعتی این واحدها آشنا شدند.
شهر صنعتی کاوه با مساحتی بالغ بر سه هزار هکتار در فاصله 100 کیلومتری جنوب غربی تهران در سال 1352تأسیس شده است.
این شهر صنعتی که بزرگترین شهر صنعتی ایران است به دلایلی همچون موقعیت ممتاز جغرافیایی و فاصله اندک تا تهران، دسترسی آسان به مسیر های ترانزیتی، مجاورت با فرودگاه بین‏ المللی امام خمینی و اتوبان تهران - ساوه به یک قطب بزرگ صنعتی بین ‏المللی تبدیل شده است.
بهره مندی از مزایای مناطق ویژه اقتصادی، دسترسی به خطوط راه‏ آهن سراسری و برخورداری از تأسیسات زیربنایی مناسب نیز بر اقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت های اقتصادی و تولیدی افزوده است.
شهر صنعتی کاوه بیش از 500 واحد بزرگ و کوچک تولیدی و صنعتی را در خود جای داده و در دوران تحریم به واسطه توانمندی های اقتصادی و تولید توام با کیفیت، کمترین میزان آسیب و رکود را متحمل شد.
3075/6013


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X