ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون پارلمانی رییس جمهور: زیر پای جهادگران اقتصادی باید فرش قرمز انداخت

حسینعلی امیری

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: باید دست هر کسی که زمینه ایجاد اشتغال و تولید در جامعه را فراهم می‌کند، بوسید و برای آنان فرش قرمز پهن کرد؛ چرا که آنان جهادگران عرصه اقتصادی کشور هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین‌علی امیری در مراسم بهره‌برداری از شرکت راشاکاسپین در زنجان اظهار کرد: پس از به نتیجه رسیدن برجام و برطرف شدن تحریم‌ها، شرایط اقتصادی کشور در حال بهبود است و مؤید این مطلب نیز آن است که در روزهای اخیر در کشور میزان صادرات بر میزان واردات پیشی گرفت و حجم صادرات نفت به دو برابر رسیده است. همچنین فضای کسب و کار رونق یافته و رتبه جهانی ایران از 152 به 130 در سال‌جاری رسیده است و دولت تلاش دارد تا رتبه کسب و کار ایران را به زیر 100 برساند که این برای بهتر شدن فضای کسب و کار بسیار ضروری است.

وی یادآور شد: شرایط اقتصادی این روزهای کشور با اوایل سال 92 قابل مقایسه نیست و می‌توان شاهد ثبات اقتصادی در شرایط کنونی بود. از طرفی، امروز دولت علاوه بر اینکه تورم را مهار کرده، شاهد رشد اقتصادی نیز هستیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: نرخ جهانی نفت کاهش و این کاهش در وضعیت اقتصادی بسیاری از کشورهای صادرکننده نفت تاثیر داشته و اقتصاد بسیاری از این  کشورها در تلاطم است، ولی با این وجود اقتصاد ایران علاوه بر داشتن ثبات، زمینه لازم را برای افزایش فعالیت واحدهای تولیدی در داخل فراهم کرده است.

امیری تصریح کرد: در سه سال گذشته 7500 واحد تولیدی در کشور راه‌اندازی شده است و دولت حمایت از کارآفرینان و رونق‌بخشی به تولید را در راس برنامه‌های خود قرار داده است.

در ادامه این مراسم، رئیس اداری و استخدامی کشور گفت: در سال‌هایی که استاندار زنجان بودم پروژه‌های بزرگی را شروع کرده و به پایان رساندم که یکی از آن‌ها پروژه راشاکاسپین زنجان است که این پروژه در تابستان 93 کلنگ‌زنی و پس از گذشت نزدیک به دو سال شاهد راه‌اندازی و بهره‌برداری از آن هستیم.

جمشید انصاری ادامه داد: هدفی را که در برنامه ششم توسعه در استان داشتیم این بود که در بخش صنعت از رتبه 15 به رتبه 12 کشوری برسیم و در بخش معدن نیز به جایگاه 8 کشوری دست یابیم و در مجموع در بخش‌های صنعت و معدن رتبه 10 کشوری را به دست آوریم.

وی افزود: برای دست‌یابی به این مهم برنامه‌ریزی شد که سالانه دوهزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن استان داشته باشیم و 500 میلیارد تومان نیز در سایر بخش‌های استان مانند نیروگاه‌ها و فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری شود که تاکنون طبق آنچه که برنامه‌ریزی شده بود، پیش رفته‌ایم.

استاندار سابق زنجان خاطرنشان کرد: از اول مهرماه سال گذشته تاکنون 12 هزار و 500 میلیارد تومان میزان تقاضای سرمایه‌گذاری در استان بود و در این بازه زمانی تعداد جوازهای تاسیس اعطا شده به متقاضیان 30 تا 32 درصد افزایش یافته و اگر این‌ها به بهره‌برداری برسند در پایان برنامه ششم توسعه رتبه 10 کشوری را در بخش صنعت و معدن کسب خواهیم کرد.

انتهای پیام

[ منبع این مطلب سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایسنا، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X