ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کاپیتانی که حرمت نگه نداشت/کاش خبرش منتشر نمی شد

بر اساس اخباری که منتشر شده است، اشکان دژاگه کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران از فرط شادمانی برای برد تیم ملی آلمان از ایتالیا، در حالیکه حسابی از خجالت نوشیدنی های الکلی کلوپ شبانه درآمده بود، دم صبح در راه بازگشت به خانه توسط پلیس آلمان تست الکل شد و به دلیل بالا تر بودن مصرف، از حد مجاز دستگیر و روانه بازداشتگاه شد.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا،  راستان نیوز با این مقدمه نوشت:  بار اولی نیست که یک فوتبالیست به دلیل مصرف بیش از حد الکل و رانندگی در حالت مستی در آلمان دستگیر می شود و مسلما بار آخر هم نخواهد بود. اما اینکه کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در چنین موقعیتی قرار گیرد شاید برای اولین بار باشد.

در یک قضاوت ساده، می توان گفت که از کنار این خبر باید به آرامی گذشت و اهمیت نداد یا خود را به نشنیدن زد و یا از اساس صحت خبر را زیر سوال برد. می شود از مضرات مصرف الکل برای سلامتی افراد عادی و ورزشکار نوشت و چند نصیحت به جوانی کرد که اقدام به این عمل کرده است. یا خیلی عامیانه آدرس فوتبالیست دیگری را به وی داد که به تازگی بدلیل همین رفتارها دار فانی را وداع گفت.

اما صحبت از تیم ملی فوتبال کشور ایران است و کاپیتان آن. کاپیتانی که بدلیل دو رگه بودن و تربیت دوگانه شاید بتوان از خیلی از رفتارهای وی و امثال او در تیم ملی چشم پوشید، ولی چگونه می توان از چنین افرادی الگویی برای نوجوانان و جوانان عادی و ورزشکار این مرز و بوم ساخت.

در آلمان یا کشور های غربی که دین و عرف و فرهنگشان منعی برای مصرف الکل ندارند، در صورتی که چنین رفتاری از کاپیتان تیم ملی و حتی تیم باشگاهی آن ها سر بزند چه برخوردی خواهند کرد؟

آنچه که امروز واضح و روشن است اینکه ظاهرا معیارها در انتخاب نفرات تیم ملی فوتبال کشورمان با معیارهای اجتماعی و فرهنگی کشور هماهنگ نیست. بحث یک فرد، که اشتباهی مرتکب شده و تاوان آن، که بازداشت و جریمه بوده است را داده نیست، بحث بر سر معیار هایی است که نام و رفتار چنین افرادی به آن ها یا مشروعیت می بخشد و یا آن ها را به مرور کم رنگ می کنند، کما اینکه این اتفاق در حال وقوع است.

حال باید منتظر ماند و دید فدراسیون فوتبال ایران چه راهکاری برای بستر سازی و پاک کردن فوتبال کشور از نابهنجاری هایی که سال هاست گریبان آن را گرفته خواهد داشت و اصولا چه موضعی در قبال رفتارهایی که حتی با معیار غربی ها هم سازگار نیست، خواهد گرفت.

 

[ منبع این مطلب سایت برنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت برنا، ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X