ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فقر مهم‌ترین علت مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرهای کهگیلویه و بویراحمد/لزوم ایجاد تعادل میان مناطق حاشیه‌ای و شهرها

غلام محمد زارعی
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه در گذر زمان و با توجه به فقر موجود در روستاهای استان، همواره شاهد مهاجرت روستانشینان به شهرها بودیم، گفت: این مهاجرت در مقطعی تشدید و سبب ایجاد حاشیه‌نشینی در شهر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، غلام‌محمد زارعی ظهر امروز در نشست رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دولت در اصلاحیه بودجه سال 95 توجه ویژه‌ای به شهرها دارد، اظهار داشت: امیدواریم  در توزیع اعتبارات، شرایط خاص کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شود تا بتوانیم به سرعت پیشرفت را در شهرهای این استان ترسیم کنیم.

وی افزود: مشکل مشترک همه شهرهای ما این است که سابقه کمی از لحاظ قدمت شهرنشینی داشته و زمان لازم برای سرمایه‌گذاری  ایجاد منابع پایدار مالی برای شهرداری‌ها وجود نداشته است. بزرگ‌ترین شهر این استان یاسوج است که به‌عنوان مرکز استان با حداقل منابع و انتظارات زیاد مواجه است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه در گذر زمان و با توجه به فقر موجود در روستاهای استان، همواره شاهد مهاجرت روستانشینان به شهرها بودیم، عنوان کرد: این مهاجرت در مقطعی تشدید و سبب ایجاد حاشیه‌نشینی در شهرها شد.

زارعی با اشاره به اینکه تفاوت‌های زیادی در ارائه خدمات بین حاشیه و متن شهرها وجود دارد، گفت: باید این تفاوت‌ها را از بین برد و بین مناطق حاشیه‌نشین و متن شهرها تعادل ایجاد کرد. بالاترین نرخ رشد جمعیت و بالاترین جمعیت حاشیه‌نشینی را در شهر یاسوج شاهد هستیم که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X