فقر مهم‌ترین علت مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرهای کهگیلویه و بویراحمد/لزوم ایجاد تعادل میان مناطق حاشیه‌ای و شهرها

غلام محمد زارعی
نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه در گذر زمان و با توجه به فقر موجود در روستاهای استان، همواره شاهد مهاجرت روستانشینان به شهرها بودیم، گفت: این مهاجرت در مقطعی تشدید و سبب ایجاد حاشیه‌نشینی در شهر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، غلام‌محمد زارعی ظهر امروز در نشست رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دولت در اصلاحیه بودجه سال 95 توجه ویژه‌ای به شهرها دارد، اظهار داشت: امیدواریم  در توزیع اعتبارات، شرایط خاص کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شود تا بتوانیم به سرعت پیشرفت را در شهرهای این استان ترسیم کنیم.

وی افزود: مشکل مشترک همه شهرهای ما این است که سابقه کمی از لحاظ قدمت شهرنشینی داشته و زمان لازم برای سرمایه‌گذاری  ایجاد منابع پایدار مالی برای شهرداری‌ها وجود نداشته است. بزرگ‌ترین شهر این استان یاسوج است که به‌عنوان مرکز استان با حداقل منابع و انتظارات زیاد مواجه است.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس با بیان اینکه در گذر زمان و با توجه به فقر موجود در روستاهای استان، همواره شاهد مهاجرت روستانشینان به شهرها بودیم، عنوان کرد: این مهاجرت در مقطعی تشدید و سبب ایجاد حاشیه‌نشینی در شهرها شد.

زارعی با اشاره به اینکه تفاوت‌های زیادی در ارائه خدمات بین حاشیه و متن شهرها وجود دارد، گفت: باید این تفاوت‌ها را از بین برد و بین مناطق حاشیه‌نشین و متن شهرها تعادل ایجاد کرد. بالاترین نرخ رشد جمعیت و بالاترین جمعیت حاشیه‌نشینی را در شهر یاسوج شاهد هستیم که باید برای آن چاره‌ای اندیشید.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فقر مهم‌ترین علت مهاجرت روستائیان به حاشیه شهرهای کهگیلویه و بویراحمد/لزوم ایجاد تعادل میان مناطق حاشیه‌ای و شهرها» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X