ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزارت خارجه تسهیل کننده دسترسی مجموعه علمی به مراکز معتبر دنیا است

تهران – ایرنا - معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه گفت:وزارت امور خارجه همانند گذشته به عنوان تسهیل کننده دسترسی مجموعه وزارت علوم به مراکز معتبر علمی دنیا این وزارتخانه را یاری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، مجید تخت روانچی روز دوشنبه در حاشیه نهمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی و پارک های علم و فناوری منتخب در سالن جهاد علمی وزارت علوم در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در سال های گذشته کشور درحوزه همکاری و مراودات علمی با سایر کشورها با مشکلات متعددی روبرو بوده است گفت: خوشبختانه امروز درصد بالایی از این مشکلات رفع شده است.
وی با بیان اینکه در طول سال های گذشته ورود به سطوح عالی برای دانشجویان و اساتید کشور فراهم نبود و با مشکلاتی مواجه بودند، گفت: این در حالی است که در حال حاضر دانشجویان به راحتی می توانند در سطوح بالاتر رشته دانشگاهی خود ادامه تحصیل دهند.
معاون اروپا و آمریکای وزیر امور خارجه در ادامه در خصوص رفع موانع علمی کشور پس از برجام نیز گفت: ما در گذشته برای صدور روادید برای دانشجویان با مشکلاتی روبرو بودیم که خوشبختانه این مشکلات رفع شده است.
وی گفت: در حال حاضر بسیاری از کشورها از همکاری علمی و فناوری با ایران استقبال می کنند و این ظرفیت بسیار خوبی است که در سال های گذشته به دلیل وجود برخی از تحریم های ظالمانه فرصت استفاده از آن وجود نداشت.
تخت روانچی با اشاره به اینکه در حال حاضر با رفت و آمدهای هیات های خارجی از قاره های مختلف از جمله اروپا با کشورمان و بالعکس برخی از تفاهمنامه ها در حوزه علم و فناوری به مرحله عملیاتی نیز رسیده است گفت: این درحالی است اتحادیه اروپا نیز انجام یک سری پروژه ها با ایران را آغاز کرده است.
معاون اروپا و آمریکا وزیر امور خارجه در ادامه همکاری با کشورهای خارجی در زمینه نانو، بیوتکنولوژیک و همچنین هسته ای را از جمله حوزه های علمی نام برد که پس از برجام سرعت بیشتری به خود گرفته است .
وی همچنین در خصوص پیشبرد هرچه بیشتر همکاری علم و فناوری با کشورهای چین و روسیه که در حال حاضر از سوی وزارت علوم در حال پیگیری است نیز گفت: این کشورها بعنوان کشورهای دوست به لحاظ علم و فناوری در سطح بسیار مناسبی قرار دارند و برای همکاری با این دو کشور هیچ مانعی نیست.
علمی **1836**1440


[ منبع این مطلب سایت ایرنا، علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت خارجه تسهیل کننده دسترسی مجموعه علمی به مراکز معتبر دنیا است» اینجا کلیک کنید. توضیحات:
مطلب فوق در سایت ایرنا، علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X