ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لوازم آرایشی قاچاق از یک مغازه در میبد کشف شد/کشف 52 فقره سرقت مغازه و اماکن خصوصی در یزد

تسنیم یزد یزد تسنیم
کشف لوازم آرایشی قاچاق از یک مغازه در میبد، کشف ۵۲ فقره سرقت مغازه و اماکن خصوصی در یزد و کشف ۷۰۰ هزار نخ سیگار قاچاق در خاتم از مهمترین اخبار انتظامی استان یزد است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد  وبه نقل ازپایگاه خبری پلیس، سرگرد مهدی زارع‌شاهی اظهار داشت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، ماموران پلیس آگاهی شهرستان میبد به بازرسی از یک مغازه عرضه کننده محصولات بهداشتی و آرایشی پرداختند.

وی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این مغازه دو هزار و 400 قلم انواع آرایشی قاچاق شامل رنگ مو، اسپری خشبوکننده، لاک، صابون و کرم و موارد دیگر را کشف کردند.

زارع‌شاهی ارزش این کالاهای کشف شده را 500 میلیون ریال بیان کرد و گفت: در این رابطه یک متهم دستگیر و به دادگاه معرفی شد.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان میبد گفت: شهروندان در صورت اطلاع از انبارهای دپوی کالای قاچاق مراتب را از طریق تلفن 110 به اطلاع پلیس برسانند.

کشف 52 فقره سرقت مغازه و اماکن خصوصی در یزد

با تلاش کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان اعضای یک باند سه نفره سرقت دستگیر و به 52 فقره سرقت مغازه و اماکن خصوصی در سطح شهر یزد اعتراف کردند.

سرهنگ حسین رضایی اظهار داشت: به دنبال سرقت‌های متعدد از مغازه‌ها در سطح شهر یزد که نگرانی شهروندان را نیز به دنبال داشت، تیمی از ماموران باتجربه اداره مبارزه با سرقت به بررسی موضوع پرداختند.

وی ادامه داد: پیگیری ماموران پلیس در خصوص این پرونده ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان پلیس از خبری مبنی بر وصول دو فقره از چک‌های سرقتی در شهر مطلع شدند.

رضایی افزود: ماموران پلیس با پیگیری‌های مستمر، موفق به شناسایی یکی از سارقان حرفه‌ای شده و پس از هماهنگی با مقامات قضائی، وی به همراه دو نفر از همدستانش را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

کشف 700 هزار نخ سیگار قاچاق در خاتم

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان از کشف 700 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در عملیات ماموران پلیس شهرستان خاتم خبر داد.

سرهنگ حسین فروزانی اظهار داشت: با توجه به کسب خبری مبنی بر حرکت یک محموله سیگار قاچاق از جنوب کشور به سمت استان یزد بررسی موضوع و توقیف خودروی حامل این کالای دخانی قاچاق در دستور کار ماموران پلیس شهرستان خاتم قرار گرفت.

وی ادامه داد: روز گذشته ماموران پلیس این شهرستان ضمن کنترل محورهای مواصلاتی، خودروی وانت مزدا موردنظر را شناسایی و پس از توقف مورد بازرسی قرار دادند.

فروزانی گفت: ماموران انتظامی در بازرسی از این خودرو 700 هزار نخ انواع سیگارهای خارجی قاچاق فاقد مجوز گمرکی را کشف و دو متهم را نیز دستگیر کردند.

کاهش 6 درصدی وقوع سرقت در یزد

فرمانده انتظامی شهرستان یزد از کاهش 6 درصدی وقوع سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ منوچهر نصیری اظهار داشت: با اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در یزد و با توجه به تلاش و پیگیری‌های شبانه‌روزی کارکنان انتظامی شهرستان کاهش 6 درصدی وقوع سرقت محقق شده است.

وی با اشاره به کاهش سرقت به اقداماتی از جمله کنترل مجرمان سابقه‌دار و پاکسازی محلات آلوده شهر، آموزش نکات پلیسی جهت پیشگیری از سرقت به شهروندان، افزایش گشت خودرویی و موتوری، پوشش انتظامی نقاط آلوده و شناسایی نقاط کور و فاقد روشنایی لازم و  تعامل با ادارات مربوطه اشاره کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد از تلاش و کوشش مجموعه انتظامی شهرستان در ارتباط با اقدامات انجام شده در جهت پیشگیری از سرقت و برخورد با سارقان قدردانی و تاکید کرد: با برنامه‌ریزی‌های منسجم و با جدیت و اهتمام بیشتر تمام تلاش خود رادر مهار و کاهش  سرقت به منظور رضایتمندی شهروندان معطوف می‌داریم.

کشف 61 راس دام فاقد مجوز دامپزشکی در تفت

ماموران پاسگاه انتظامی دهشیر شهرستان تفت در بازرسی از یکدستگاه کامیونت "فوتون" 61 راس گوسفند قاچاق فاقد مجوز دامپزشکی را کشف کردند.

سرگرد محمود پناهی اظهار داشت: ماموران پاسگاه انتظامی دهشیر، روز گذشته یکدستگاه کامیونت "فوتون" را که با محموله دام قاچاق از جنوب کشور عازم شهریار بود متوقف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان تفت با اشاره به کشف 61 راس گوسفند قاچاق در بازرسی از این خودرو و دستگیری دو متهم افزود: متهمان این دام‌ها را بدون مجوز دامپزشکی و به صورت قاچاق بارگیری و حمل می‌کردند که توسط ماموران پلیس دستگیر شدند.

وی خاطرنشان کرد: متهمان به مراجع قانونی معرفی و دام‌های قاچاق نیز به قرنطینه دامپزشکی استان تحویل داده شد.

توقیف سواری جک با 23 میلیون ریال خلافی در اشکذر

ماموران پلیس راهور شهرستان اشکذر یکدستگاه خودروی سواری جک را با 23 میلیون ریال خلافی پرداخت نشده متوقف و روانه پارکینگ کردند.

سرهنگ حسین ثقفی فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر در تشریح این خبر گفت: ماموران پلیس راهور شهرستان، هنگام کنترل خودروهای عبوری یکدستگاه سواری "جک" را به علت تخلف رانندگی متوقف کردند.

وی ادامه داد: در استعلام صورت گرفنه از مرکز، مشخص شد خودرو دارای  23 میلیون ریال جریمه پرداخت نشده می‌باشد که به همین منظور خودرو به پارکینگ منتقل شد.

واژگونی وانت در جاده بافق یزد یک کشته داشت

واژگونی یک دستگاه خودروی وانت"پیکان" در محور "بافق" به "یزد" یک کشته بر جا گذاشت.

سرهنگ فرهاد بیگلری با اشاره به اینکه خبر واژگونی یکدستگاه وانت "پیکان" در محور "بافق" به "یزد" به عوامل راهور اعلام شد، اظهار داشت: با حضور عوامل راهور در محل حادثه مشخص شد که یک دستگاه خودروی وانت پیکان به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی، از مسیر جاده منحرف و واژگون شده که در این حادثه راننده  خودرو جان خود را از دست داده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بافق یادآورشد: خستگی و خواب آلودگی به هنگام رانندگی یکی از دلایل اصلی تلفات و صدمات در تصادفات جاده‌ای محسوب می‌شود و لازم است رانندگان علاوه بر توجه کامل به جاده، از عجله و شتاب بی مورد نیز پرهیز کنند.

کشف نوشیدنی قاچاق در شهرستان "خاتم"

فرمانده انتظامی شهرستان خاتم از کشف 10 هزار و 22 قوطی نوشیدنی قاچاق در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا صالحی اظهار داشت: ماموران انتظامی شهرستان خاتم، اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و مبارزه با قاچاق کالا را در سطح شهرستان اجرا کردند.

وی افزود: با کنترل محورهای مواصلاتی و ایست و بازرسی، خودروی وانت حامل کالای قاچاق توقیف و در بازرسی از آن تعداد 10 هزار و 22 قوطی انواع نوشیدنی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خاتم در پایان گفت: ماموران انتظامی یک متهم را در این زمینه دستگیر و به مراجع قضائی معرفی کردند.

دستگیری توزیع کننده و کشف 3 کیلوگرم موادمخدر در اشکذر

فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر از دستگیری دو نفر توزیع کننده موادمخدر و کشف مقدار سه کیلو تریاک در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین ثقفی فرمانده انتظامی شهرستان اشکذر اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر این شهرستان با کسب اطلاع از فعالیت یکی از سوداگران مرگ در خصوص توزیع تریاک در سطح شهر اشکذر با انجام تحقیقات و شناسایی فرد و کنترل محل تردد، دستگیری وی در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به کنترل انجام شده، ماموران از حمل موادمخدر توسط وی و یک نفر دیگر از اتباع بیگانه مطلع و متهمان را در خیابان امام اشکذر حین فروش موادمخدر دستگیر کردند.

ثقفی با اشاره به کشف سه کیلوگرم تریاک از این افراد گفت: ماموران پلیس  مبارزه با موادمخدر شهرستان متمان را به دادگاه معرفی کردند.

انتهای پیام/

[ منبع این مطلب سایت تنسیم نیوز، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی مطلب روی این قسمت کلیک کنید ]

توضیحات:
مطلب فوق در سایت تنسیم نیوز، استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.
X